Jäta menüü vahele

Mikael Agricola konverents Narvas

Mikael Agricola

Soome keele päeva peetakse traditsiooniliselt esimese soomekeelse aabitsa ja katekismuse autori, Uue Testamendi tõlkija Mikael Agricola surmapäeval 9. aprillil. Agricola suri 1557. aastal ja oli esimene luterlik Soome piiskop. See päev on ühtlasi ka soome rahvaluulekoguja, rahvavalgustaja, maailmakuulsa eepose “Kalevala” koostaja Elias Lönnroti (1802-1884) sünniaastapäev.

Konverentsi töökeelteks on eesti, soome, vene ja inglise keel.

Konverentsile on oodatud ettekanded järgmistel teemadel: Mikael Agricola ja Elias Lönnroti pärand.
Soome keele ja kultuuri õpetamise aktuaalsed küsimused. Soome-ugri kirjakeelte ajalugu ja tänapäeva seis. Soome-ugri keelte väljavaated, hõimukeelte revitaliseerimine. Ida-Virumaa ja Ingerimaa soome-ugri vähemuskeelte saatus ja staatus. Soome-ugri keelte sotsiolingvistiline olukord. Keelemaastiku uurimise aktuaalsed probleemid. Võrdlev ja ajalooline keeleteadus. Eesti filoloogia

Konverentsi ettekanded ilmuvad Udmurdi Riikliku Ülikooli eelretsenseeritavas

Agricola konverents 2018. aastal Narvas.

ajakirjas “Yearbook of Finno-Ugric Studies”, mille klassifikaatoriks on 1.2 ja lisaks Narva kolledži sarjas “Studia humaniora et paedagogica collegii Narovensis”.

Kaaskorraldajad: Eesti Akadeemiline Ingerimaa Selts, Narva ingerisoomlaste selts, Soome suursaatkond (Tallinn), ajakirja Yearbook of Finno-Ugric Studies toimetus (Iževsk). Üritust toetab Ungari Instituut (Tallinn).

Korraldustoimkond: Szilárd Tóth (toimkonna esimees, TÜNK / TLÜ), Heinike Heinsoo (TÜ), Helle Kuldsepp (Narva Kesklinna Gümnaasium / Narva Ingerisoomlaste Selts), Sergei Mõznikov (Vene TA Slavistika Instituut, Moskva / A. I. Herzeni nimeline Venemaa Pedagoogikaülikool), Alexandra Rodionova (Vene TA Karjala uurimuskeskus), Evar Saar (Võru Instituut).

Toimumiskoht:  Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Raekoja plats 2, 20307 Narva & Hotell Inger, Puškini 28, 20306 Narva

Kontakt:  conference.narva@ut.ee   Telefon: (+372) 740 1919

Konverentsi toimumiskoht: Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Raekoja plats 2, Narva

5.-6.04.2019
09:30-16:20