Jäta menüü vahele

II soome-ugri filmifestival FUFF

Rõuge vallas, Sänna Kultuurimõisas toimuv soome-ugri filmide festival FUFF koos töötubade, näituste ja muusikaprogrammiga

  • Festivali veeb www.fuff.ee
  • Festivali pass maksab 15 eurot, ühe päeva pilet 5 eurot. Alla 18-aastatele noortele on festival tasuta.

Juba teist aastat võõrustab mõis väikest rahvusvahelist Soome-Ugri filmifestivali (FUFF), mis pole ainult filmipidu vaid pigem hubane metsafestival, kus jätkub põnevat tegevust kogu perele. Mõni nädal tagasi toetas FUFFi toimumist ka Soome üks tuntumaid filmirezissööre Aki Kaurismäki, kes peab soome-ugri väikerahvaste omakeelse filmikultuuri edendamist ülioluliseks.

Ette registreerima ei pea ning ei vanus ega eelnev kogemus pole olulised. Spetsiaalselt lastele toimub koomiksitöötuba, mida veavad soome-ugri aktivistidest karjalased ja moksad. Uudistada saab ka vahvat koomiksinäitust.

Animatsiooni õpetab kogemustega multikameister Helen Unt, kes oskab samuti iseäranis hästi just lastega suhelda. Eksperimentaalmuusika töötuba toimub teist aastat ning seda juhatab Soome multiinstrumentalist Otto Eskelinen, kes võib pilli valmis teha millest iganes. Eelmise FUFFi lõpetas tema töötoarahva maagiline metsakontsert hilisõhtusel Sänna taevarajal.

Kontserte tulevad FUFFile andma ka professionaalsed muusikud. Neljapäeva õhtul laulame koos Võrumaalt pärit Anna Hintsiga lõkke ääres regilaule ning reedel rõõmustab festivalirahvast oma muusikaga Mari Kalkun ja laupäeval Kristel Mägedi.

Kindlasti tasub FUFFil ka mõni film ka ära vaadata, sest Venemaa väikerahvaste (komid, marid, udmurdid jne) linateosed pole üldse mitte tavalised ja mõjuvad meie jaoks huvitavalt ja teistmoodi. Sealsed filmitegijad tulevad traditsioonilisest kultuurist ja kasutavad oma loomingus rohkem südame häält ja sisetunnet kui ratsionaalset mõistust. Lisaks on paljud neist ka festivalil ise kohal ning kindlasti valmis oma filmidest rääkima.


3.-6.07.2019
Sänna Kultuurimõis