Jäta menüü vahele
02.06.2017

Soome-ugri artiklivõistlus Vikipeedias

1. juunist 30. juunini toimub Vikipeedias soome-ugri artiklivõistlus, millega tähistatakse MTÜ Fenno-Ugria Asutuse 90 aasta juubelit.

FU90_Facebook_cover_photo

Fenno-Ugria nõukogu esimene koosolek peeti 27. mail 1927 Tallinnas, Aia tänav 12. Uus võim likvideeris Fenno-Ugria 1940. aastal, kuid veel enne Eesti taasiseseisvuse lõplikku tunnustamist Fenno-Ugria Asutus taasasutati 30. mail 1991.

Seega möödub neil päevil 90 aastat Fenno-Ugria Asutuse rajamisest ja 26 aastat selle taastamisest. MTÜ Wikimedia Eesti kutsub sel puhul kõiki osalema artiklivõistlusel, mille eesmärgiks on kirjutada eestikeelsesse Vikipeediasse (mis augustis tähistab oma 15. sünnipäeva) artikleid soome-ugri väikerahvastest, nende kultuuri suurkujudest, mütoloogiast, rahvakunstist, geograafiast, etnograafiast ja keeltest, aga samuti nende rahvaste, kultuuride ja keelte uurijatest ja nendega seotud asutustest.

 
Vikipeediast leiab pidevalt täieneva loetelu temaatilistest artiklitest, mis on seni puudu, aga osaleda võib ka omavalitud teemakohas(t)e artikli(te)ga. Osaleja võib ka täiendada olemasolevaid artikleid. Võistlusel osaleja peab lisama oma kasutajanime ja kirjutatud või täiendatud artikli nime vastavasse loendisse. Oma osalemisega saab igaüks anda panuse ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks projekti Miljon+, mille eesmärk on saada eestikeelsesse Vikipeediasse 1 000 000 artiklit.

Võistluse auhinnad panevad välja Fenno-Ugria Asutus, Wikimedia Eesti ja sponsorid.

Allikas ning võistluse reeglid, korduma kippuvad küsimused jms: Vikipeedia:Soome-ugri artiklivõistlus