Jäta menüü vahele
29.03.2017

Soome-ugri ansamblid rikastavad Tallinn Music Weeki programmi

Juba kolmandat korda tutvustab Fenno-Ugria Põhja- ja Baltimaade suurimal uue muusika ja linnakultuuri festivalil Tallinn Music Week soome-ugri rahvaste muusikat. Kontsert toimub neljapäeval, 30. märtsil kell 19−23 Raekoja platsil Hopneri Maja õdusas saalis koostöös festivaliga Seto Folk. Lisaks kaugetele külalistele – Mordva vabariigi pealinnast Saranskist on külla tulnud rajatagustelegi muusikaprodutsentidele silma jäänud ansambel Mordens – kostitatakse kontserdipublikut ka üllatustega – oodata on vähemalt ühte tuliuut helikandjat ja Setomaa parimaid maitseid.

Eestis tudeerivad udmurdi ja mari juurtega folkloristid-pärimuslaulikud toovad kuulajateni sugulasrahvaste iidse laulu õrnuse ja väe. Eesti pillimängijate improvisatsioonid loovad silla mineviku ja tänapäeva vahel ning tekitavad koos traditsioonilise lauluga lummavaid kõlamaastikke. Setode ning mordvalaste hoogsad ja värsked seaded vanadest tantsulugudest panevad kõigil jala tatsuma ja hinge helisema.

Kolmeliikmelise Kiiora (19.00) repertuaaris on lisaks seto tantsulugudele kõikide rahvaste pärimusmuusikat ja ka folgihõngulist omaloomingut. Etnoprojektis AR-GOD (19.50) on ühendanud jõud muusik-folklorist Maria Korepanova ja Nikolai Anissimov Udmurtiast ning multiinstrumentalist Toivo Sõmer Eestist. Nende eksperimentaalne lähenemine annab traditsioonilistele soomeugriviisidele uudse kõla. Anna Mishina ja Kristi Mühlingu duo (20.50) ühendab ida-mari traditsioonilised laulud eesti kandlemuusika eksperimentaalse suunaga. Ansambel Mordens (21.40) tutvustab iidseid mordvalaste meloodiaid, lisades neile polüfooniaid, kuid hoides alles ja samas laiendades oma esivanemate muusikapärandit roki ja džässi elementidega. Laulja ja lugudekirjutaja Jaak Johanson (22.30) esitab traditsioonilist folkmuusikat ja annab hääle meie esivanematele. Loe esinejatest lähemalt: fennougria.ee

Soome-ugri ansamblitele järgnedes saab ka linna avastada ­– tasuta Linnalava programmis esineb Kiiora 30. märtsil kell 15.30 kohvikus NOP Kadriorus (J. Köleri 1) ja 01. aprillil kell 12.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73), Anna Mishina ja Kristi Mühlingu duo 31. märtsil kell 17.15 Signature House´is (Kaevuri 1), Jaak Johanson 31. märtsil kell 22 Seto Folk maailmamuusika laval Hopneri Majas ning ansambel Mordens 30. märtsil kell 17.15 Signature House´is Koplis. Lisaks annab ansambel Mordens reedel, 31. märtsil pikema kontserdi Maailmamustrite peol Tartus kella 22.00−03.00 genklubis (Lai 37, Tartu) kus neid toetavad tulist tantsumuusikat mängivad DJ-d.

TMW programmis osalemisega soovib MTÜ Fenno-Ugria Asutus HTM hõimurahvaste programmi toel suurendada Venemaa soome-ugri rahvaste muusikakoosluste rahvusvahelist läbilöögivõimet. Eesmärk on võimaldada hõimukaaslastel esitada oma muusikat ja tutvustada soome-ugri kultuuri nii professionaalidele kui ka laiemale publikule ning ühtlasi saada inspiratsiooni teiste koosluste loomingust ja luua uusi kontakte.

Juba üheksandat korda toimuval Tallinn Music Weekil esineb 27. märtsist 2. aprillini pealinna klubides ja kontserdisaalides üle 200 eripalgelise artisti üle maailma. Festivalilava programm hõlmab 30 kontsertpaika. Lisaks kontsertidele pealinna klubides toimuvad TMW raames muusikatööstuse konverents, tasuta Linnalava kontserdid, vestlussari „TMW jutud”, restoranifestival „TMW maitsed”, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud eriprogramm „TMW kunst“ ja Disainiturg.

Tallinn Music Week 2017 esitleja on Nordea pank, suurtoetajad Telia, Visit Estonia, Nordic Hotel Forum ja Eesti Meedia.

Fenno-Ugria ja Seto Folk Lava toetab HTM hõimurahvaste programm.

Pileti hind 10 eurot Piletilevist, 12 eurot uksel
Festivalipassiga tasuta

Ürituse Facebook

18:00 uksed
19:00 seto Kiiora (EE)
19:50 udmurdi lauljatar Maria Korepanova ja AR-GOD (EE)
20:50 mari lauljatar Anna Mishina ja Kristi Mühling (EE)
21:40 mordva etnorokkansambel Mordens (RU)
22:30 Jaak Johanson (EE)

Täpsem info:
Fenno-Ugria ja Seto Folk lava korraldaja Paul Pihlak + 372 502 5700
Fenno-Ugria Kadi Raudalainen +372 528 9200
Fenno-Ugria Asutus
644 5119
info@fennougria.ee
www.fennougria.ee