Jäta menüü vahele
10.01.2024

“Soome jäljed Tallinnas” – valmis interaktiivne kultuurikaart

Soome Instituudi, Fenno-Ugria Asutuse ja TLÜ Elualasid Lõimiva Uuenduse projektõppe kursusel valmis üliõpilaste rühmatööna elektrooniline interaktiivne kultuurikaart “Soome jäljed Tallinnas”.

Viru hotelli ehitamine
Viru hotelli ehitamine Tallinnas, umbes 1970. Foto Sokos Hotel Viru

Projekti kaitstakse 11.01 kell 10 TLÜ ruumis M-134. Kaart muutub veebruarist kättesaadavaks Soome Instituudi kodulehel ja on vabalt kasutatav huvilistele, õpetajatele, soome keele ja kultuuri õppijatele.

Projekt lähtub Fenno-Ugria Asutuse eesmärgist arendada soomlaste ja eestlaste kui hõimurahvaste sidemeid, samuti Soome Instituudi eesmärgist suurendada noorte hulgas huvi Eesti-Soome kontaktide ja koostöö vastu, Soome kultuuriajaloo ja soome keele õppimise vastu. Kaardi loomise käigus õppisid üliõpilased tundma Soome kultuuri mõju Tallinnale ja Eesti kultuurile 20.-21.sajandil, õppisid infot süstematiseerima ja esitama interaktiivses vormis Google Mapsi põhjal. Erinevate uurimismeetoditega (vaatlus, arhiiviallikad, internetiallikad, raamatukogud, suulised allikad) saadud andmeid õpiti projekti eesmärki silmas pidades hindama, süstematiseerima, toimetama ja esitama nõutud formaatides vastavalt sihtgrupile ja projekti eesmärgile.

Projekti juhendasid Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi, kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu, ajalooõppejõud Airi Uuna TLÜ humanitaarinstituudist, Fenno-Ugria direktor Barbi Pilvre ja nõunik Jaak Prozes.