Jäta menüü vahele
17.04.2024

Putin ja Lukašenko helistasid neenetsiperekond Pjakile

Aegajalt tuleb Venemaa Föderatsiooni soome-ugri aladelt kummalisi uudiseid, üheks selliseks on kahtlemata Venemaa ja Valgevene presidentide telefonikõne neenetsi põhjapõdrakasvatajate perekonnale Pjak.

Putin, Lukashenko ja kosmonaudid

Jenksja Pjak, kes on kaheksalapselise perekonna pea, ei saanud kõne alguses aru, kes helistab: „Kuulen, kuulen, kes helistab?“. Vastuseks kostus Putini hääl: „Kõik on omad, teie sõbrad Kremlist helistavad.“ Telefonivestluse juures olid lisaks Valgevene president Lukašenkole veel Valgevene esimene naiskosmonaut Marina Vasilevskaja ja vene kosmonaut Oleg Novitski, sest 12. aprill on Venemaal NSV Liidu aegadest kosmonautika päev. 

Oma kõnes  õnnitles Vladimir Putin perekonnapead peatselt saabuva kuldpulmapäeva puhul. Järgnevas vestluses märkis Putin, et perekond on kõige tähtsam ja lubas täita Jenksja Pjaki lapselapse unistuse – näha kosmoselaeva starti, mis on väga võimas vaatemäng. Kokku on Jenksjal ja Zojal kümme lapselast. Presidendilt  kingituseks sai perekond Pjak aga hõljuki ja teeserviisi. Vastuseks lubati presidendile kinkida põhjapõdravasikas.

Jenksja Pjak oli tutvunud Putiniga 2024. aasta aasta alguses, mil autasustati tublimaid Venemaa Föderatsiooni peresid. Pjaki perekond oli eelnevalt võitnud Venemaa Föderatsiooni  aasta perekonna tiitli traditsioonide hoidmise valdkonnas. Kohtudes kutsus Jenksja Putinit 12. aprilliks külla, sest siis on nende 50. pulma-aastapäeva. Samuti lubas ta presidenti sõidutada kolmele valgel põhjapõdral. Putin lubas vastuses kindlasti perekonda külastada, kuid paraku vaid helistas.