Jäta menüü vahele
16.03.2020

Pühad hiied on avatud!

kaks puuvõra kivisel rannal
2019. aasta hiite kuvavõistlusele esittud foto Juminda Kolju hiiest. Foto autor: Urve Hermann
2019. aasta hiite kuvavõistlusele esittud foto Juminda Kolju hiiest. Foto autor: Urve Hermann

Keerulisi aegu meie rahva kümnetuhandeaastase ajaloo jooksul on olnud varemgi. Vaatamata raskustele oleme suutnud tänaseni väärika rahvana säilida ning hoida elus oma kauni keele ja kultuuri, sest oleme elanud kooskõlas loodusega. Meie esivanemad on saanud tuge iidsetest pühapaikadest. Need lugematud pühapaigad on tänaseni meie looduses olemas.

Enamus neist kohtadest on alla hektari, teised ulatuvad üle kümnete hektarite. Praeguses olukorras ei korraldata neis mingeid rahvakogunemisi. Siiski on need kohad kõigile avatud, nagu varemgi läbi meie rahva ajaloo. Keegi ei saa lukku panna sajahektarilist Maardu hiiemetsa või keelata Pühajõe lätete voolamist.

Kõik, kes vajavad iseendaga olemist, mõtisklemise kohta või tahavad saada esivanemate kombel abi looduslikest väekohtadest, on sinna oodatud. Hiide minnes pole vaja karta nakkust nagu kaubanduskeskuses või ühistranspordis. Just praegu peaksime mõtetes lugupidavalt tagasi vaatama oma esivanemate oskusele hoida tervist, suheldes elusa loodusega.

Maavalla Koja juhatus

Looduslike pühapaikade kaardirakenduse saad avada siit.

Allikas: Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja pressiteade 16.03.2020