Jäta menüü vahele
07.11.2017

Peterburis peeti kinni “ingeri terroristid”

Peterburis peeti pühapäeva õhtul kinni kolm isikut, kes olid autoga teel valitsushoone Smolnõi instituudi poole. Politsei väitel leiti autost tulirelv, granaat ja süütepudeleid ning on kahtlus, et neid kavatseti kasutada ametivõimude vastu. Meestele võidakse esitada terrorismisüüdistus, mis võib kaasa tuua pika vanglakaristuse, vahendab Soome meediakanal Yle.

Venemaa infoagentuuride teatel kuuluvad mehed rühmitusse Svobodnaja Ingria ehk Vaba Ingeri. Sama kinnitab ka rühmituse veebileht, mille kirjutises arvatakse, et vahistamise tingis neist avaldatud lugu sõltumatus meediakanalis Dožd. Yle väitel on Venemaal juurdepääs veebilehele tõkestatud.

Venemaal elavaid ingerisoomlasi esindava Ingeri Liidu esimehe Wladimir Kokko sõnutsi ei ole rühmitusel siiski midagi tegemist Peterburi lähistel elava etnilise ingerisoome vähemusega. „Nad on venelased või mõne muu etnilise taustaga, kuid mitte ingerisoomlased,“ kinnitab Kokko.

Ingeri lipu all tegutsev väike poliitiline rühmitus Svobodnaja Ingria soovib luua Peterburi ümbruskonnast autonoomse, Moskvast sõltumatu regiooni.

Allikas:

Yle.fi

ERR

Vojtenkov-na-korable