Jäta menüü vahele
15.08.2016

Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkurss 2017

15.08.2016

Veelinnurahva_rahastuMTÜ Fenno-Ugria Asutus kuulutab välja Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkursi, millele saab kandideerida üks või mitu kuni 33aastast noort, kes on paistnud silma loomingulisuse ja üldkasuliku tegevusega soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Veelinnurahva stipendiumi suurus on 500 eurot. Stipendiumi määrab rahastu viieliikmeline nõukogu, lähtudes taotleja erialalisest edukusest ja tema üldkasulikust tegevusest. Stipendiumi saaja kuulutatakse välja ja stipendium antakse üle oktoobrikuus hõimupäevade ajal.

Stipendiumi saamiseks tuleb taotlejal esitada vabas vormis avaldus koos ülevaatega oma erialasest ja üldkasulikust tegevusest ning vähemalt üks soovitus.

Eesti keeleteadlase Tõnu Seilenthali loodud rahastu eesmärk on jäädvustada väljapaistva riigimehe ja soome-ugri rahvaste uurija Lennart Meri mälestust ning toetada noorte loomingulist tegevust ja kodanikualgatusi soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Siiani on rahastu andnud välja neli stipendiumi: 2009. aastal pälvis 5000kroonise toetuse Eestis elav komi rahvusest keeleteadlane Nikolai Kuznetsov, kes on koostanud sõnaraamatu ja luulekogumiku, tõlkinud luulet ning loonud arvutisõnavara. 2012. aastal sai stipendiumi rahvamuusik, muusika- ja tantsuõpetaja ning Tallinna tantsuklubi perenaine Leanne Barbo. 2013. aasta stipendiaat oli Karjala kodanikuaktivist Aleksei Tsõkarev. 2014. aastal pälvis stipendiumi soome-ugri kultuuripealinna Bõgõ korraldaja Julia Nikitina.

Stipendiumitaotlused tuleb saata hiljemalt 30. septembriks aadressile: MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Pärnu mnt 28-9, Tallinn 10141 või digiallkirjastatult meilile juhatus@fennougria.ee

Kонкурс на получение стипендии фонда Народ водоплавающей птицы Леннарта Мери 2017