Jäta menüü vahele
07.06.2021

“Koos olla on lihtne!” #tartu2021fu

16. juunil Tartus algava hübriidvormis maailmakongressi ettevalmistused on täies hoos. Täna avaldasime ka mitmekülgse kultuurikava ning meie hõimurahvaid – delegaate ja vaatlejaid – ühendava sõnumi “Koos olla on lihtne!”.

Allikas: Fenno-Ugria pildipank

16. juunil Tartus algava maailmakongressi ettevalmistused on täies hoos. Pühapäeval, 6. juunil toimunud Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitee ja maailmakongressi korraldustoimkonna korralisel töökoosolekul tõdeti, et nüüdseks on omalt poolt loodud kõik tingimused ja võimalused selleks, et hübriidvormis kulgev maailmakongress tõesti alata võib. Elava arutelu käigus sündis ka meie hõimurahvaid – delegaate – ühendav sõnum “Koos olla on lihtne”.

Maailmakongress toimub 16.-18. Juunil 2021 hübriidvormis. Osalejad töötavad kongressil kas Tartus kohapeal viibides või veebiühenduste kaudu. Taoline lahendus võimaldab osalemist kõikjalt üle maailma.

Peagi ilmestavad Tartu linnapilti ka kunstnik Peeter Lauritsa loodud plakatid (v.t. allpool), mille keskmes on kaljujoonised ja sõbralik üraski kujutis. Fenno-Ugria avaldas oma kodulehel ja ühismeedias ka mitmekülgse kultuuriprogrammi (näitused, filmid, kontserdid) mille tegevuskohad asuvad peamiselt Tartus ning mille temaatika toetab kongressi põhiprogrammi ja peateemat „Kultuurimaastikud – keel ja meel”.

Täpsemalt saab kõigega kursis olla, kui jälgite Fenno-Ugria kodulehekülge (www.fennougria.ee) ja ühismeediakontosid (Facebook, Instagram, YouTube).

Maailmakongress on ainulaadne platvorm, mille töö põhineb konsensusel, läbipaistvusel ja arvamusvabadusel ning kus peaosas on soome-ugri rahvad. Oma esindajad – delegaadid – valivad nende ühendused vastavalt konsultatiivkomitee ja kongressi põhidokumentides sätestatud alusväärtustele.

TÄPSEMALT

VIII soome-ugri rahvaste maailmakongress toimub 16.-18. juunil k.a. Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Kongressi ava- ja lõputseremooniaid saab jälgida ka otseülekandena err.ee portaalis ning Fenno-Ugria kodulehel. 

Sotsiaalmeedias (Facebook, Instagram) saab soome-ugri rahvaste maailmakongressiga seotud sündmusi jälgida teemaviidetega #tartu2021fu ja #FennoUgria.