Jäta menüü vahele
28.05.2019

Karjala Rahva Liit valis uue juhi teravas kriisiolukorras

19. mail toimusid Petroskois (Petrozavodskis), Elias Lönnroti nimelises soome-ugri gümnaasiumis Karjala Rahva Liidu aruande- ja valimiskoosolekul esimehe valimised.

Uueks esimeheks valiti Karjala TV rahvuskeelsete saadete pikaaegne toimetaja Aleksander Jeremejev.

Enne teda oli esimeheks Natalja Vorobei. Jeremejevi vastaskandidaadiks oli endine Karjala seadusandliku kogu liige Aleksander Stepanov, kes ühtlasi on kommunistliku partei liige.

Kaotaja kinnitas, et valimistulemusi mõjutas vabariigi rahvus- ja regionaalpoliitika minister Sergei Kiselev. Minister süüdistas Stepanovit soovis politiseerida organisatsiooni, sest ta oli oma kõnes leidnud, et  Karjala Rahva Liit peab tegelema ka sotsiaalsete ja majanduslike probleemidega.

Oma kõnes aga nentis Stepanov, et Karjala rahva püsima jäämiseks on vaja väga palju: „See on loodusressursside kasutamine. See on põllumajandusettevõtete säilimine. See on maa. See on sotsiaalne turvalisus“.  Ta lisas, et  „ Nad tahavad, et karjalaste organisatsioon korraldaks laulupidusid turistide jaoks. Nii see toimubki./…/ Sel lihtsal põhjusel, et staatust omavad rahvusliku intelligentsi esindajad istuvad presiidiumites ja külastavad kuberneride vastuvõtte.“

Karjalaste kongressi volinike nõukogu liige Natalja Antonova  kirjutas oma „Vkontakte“ lehel, et esimehe valik tuli teha „teravas karjala liidrite kriisi tingimustes“ . Ta pidas ministri, kes vahetult enne hääletust kritiseeris ühe kandidaati ja toetas teist, sekkumist täiesti vastuvõetamatuks.

Minister lükkas esitatud süüdistused ümber, öeldes oma kommentaaris, et kahjuks ühe kandidaadi kõnes oli liiga palju poliitilisi loosungeid. „Leian, et see on lubamatu ja segab organisatsiooni tööd, kuna iga sellise küsimuse tõstatamises nähakse poliitikat. Kõik peab lahenema lähtudes konkreetsest situatsioonist, õigussüsteemist ja kogu rahva huvidest. Just sedaviisi peaks töötama oma rahva hüvanguks,” ütles minister.

Karjala Rahva Liit on regionaalne ühiskondlik organisatsioon, mis vastavalt põhikirjale tegeleb karjala rahvuskultuuri ja keele arendamise ja säilitamisega. Karjala Rahva liit on asutatud 1989. aasta mais.

 

Allikas: nazaccent.ru