Jäta menüü vahele
30.07.2019

Ingerisoome juurtega minister heiskas laulupeo lipu

Nii nagu Eesti laulupidude traditsioon algas 150 aastat tagasi, pandi ka Ingerimaa laulupidudele alus juba 19. sajandil.

Kose lauluväljakul toimunud Eesti ingerisoomlaste XXIX laulu- ja tantsupeo lipu heiskas sel aastal ingerisoome juurtega rahvastikuminister Riina Solman.

„Mul on uhke tunne saada kolme nädala jooksul osa nii oma eestlasest isa kui ka ingerlasest ema rahva suurest ja ilusast kultuuritraditsioonist – laulupeost. Käisin noorena emaga koos Vijandis ingerisoome laulukooris laulmas ja on hea meel tõdeda, et ingerisoomalste laulupidude tava on au sees,“ ütles minister.

Rahvastikuminister tänas ingerisoomlaste liitu hea koostöö eest. „Aitäh, et olete olnud lisaks oma peamisele tegevusele – ühendada ingerisoomlasi Eestis, hoida ingerisoome identiteeti, pärandit ja kultuuri – olnud heaks ja tugevaks koostööpartneriks Eesti riigile. Ingerisoomlaste näol on tegemist visa, tööka ja edasipürgiva rahvakilluga, kelle saatus ja käekäik on tervele meie riigile ja rahvale tähtis,“ märkis Solman.

Ministri sõnul on ingerisoomlased olnud iseseisvuse taastanud Eestis aktiivsed väga paljudes valdkondades. Aktiivselt tegutseti juba nõukogude ajal, kui hakati näiteks mitmes Eestimaa paigas koos käima soomekeelsetel jumalateenistustel. 1980ndate aastate lõpus kaasnes vabadusse pürgiva Eesti riigiga ka ingerisoomlaste seltside tekkimine üle Eesti, mis päädis 1989. aastal Eesti Ingerisoomlaste Liidu loomisega. „See oli suur samm edasi ingerisoomlaste identiteedi hoidmiseks ja ühistegevuse edendamiseks. Soovin Eesti Ingerisoomlaste Liidule palju õnne 30. sünnipäeva puhul ning rohkelt kordaminekuid edaspidiseks!“ sõnas rahvastikuminister.

täpsemalt