Jäta menüü vahele
25.01.2023

Hõimuklubi 2023:  taas  Eesti Keele Instituudi ruumides

Fenno-Ugria Hõimuklubi toimub Eesti Keele Instituudi suures saalis kahenädalase vahega. Otseülekandeid üritustest ei tehta, kuid need salvestatakse ja on järelvaadatavad Fenno-Ugria kodulehe kaudu.

Fenno-Ugria logo

Fenno-Ugria Hõimuklubi vastutav korraldaja on Jaak Prozes.

25. jaanuar hõimuklubi on pühendatud saamidele ja eelseisvale saami rahvuspühale. Vt. Hõimuklubi: Siiski, kes on saamid?

8. veebruaril räägime 2020-2021 rahvaloendustest Eestis ja Venemaa Föderatsioonis. Hiljuti on saanud teatavaks Eesti Vabariigis ja Venemaa Föderatsioonis toimunud rahvaloenduste tulemused. Mida räägivad need tulemused meie keelelise mitmekesisuse kohta võrreldes eelmiste rahvaloendustega? Missuguseid järeldusi võime teha Venemaa rahvaloendusest ja kuidas on läinud sealsetel soome-ugri rahvastel? Rahvaloenduste tulemusi tutvustavad ja nende üle  mõtisklevad keeleteadlane Jüri Viikberg (Eesti Keele Instituut) ja ajaloolane Jaak Prozes (Fenno-Ugria Asutus).

Hõimuklubi toimub regulaarselt kevadhooajal veel 22. veebruaril, 8. märtsil, 22. märtsil, 5. aprillil, 19. aprillil ja  3. mail.