Jäta menüü vahele
13.02.2024

Fenno-Ugria rahvusvahelisel kursusel Tallinna ülikoolis

Jaanuaris toimus Tallinna ülikoolis rahvusvaheline talvekool Tallinn Winter School, mille raames toimus Fenno-Ugria kaaskorraldusel kursus “Introduction to Estonia and Finno-Ugric Cultures”.

Anna Kuznetsova

Kuuest loengust koosnev soome-ugri uuringutest rääkiv sari annab ülevaate soome-ugri rahvaste ajaloost, kultuurist ja tänapäeva arengutest. Kursuse õppejõud, Fenno-Ugria projektijuht Anna Kuznetsova ja David Edwards tutvustasid soome-ugri rahvaste ajalugu, esitasid võrdleva ajaloolise sissejuhatuse Eesti, Soome ja Ungari ajaloost, rääkisid eesti ja soome-ugri rahvuslikust identiteedist, soome-ugri pärimus- ja kaasaegsest kultuurist ning korraldasid komi keele ja kultuuri töötoa. Anna Kuznetsova tutvustas kursuse osalejatele Fenno-Ugria Asutuse tegevust.

Sel aastal võtsid kursusest osa üliõpilased USAst, Saksamaalt, Hiinast, Ungarist ning Brasiiliast. Kursuse tagasiside oli positiivne; märgiti, et õppejõud on asjatundlikud ning innustavad professionaalid, toetasid õpilaste intellektuaalset ja/või ametialast arengut. Osalejatele meeldisid eriti tunnid komi kultuurist, mansi traditsioonidest ning eesti identiteedist.

Järgmisel suvel toimub sarnane kursus Tallinna ülikooli suvekooli raames, kuhu on oodatud kõik huvilised.