Jäta menüü vahele
22.08.2018

Fenno-Ugria kutsub noori kandideerima Veelinnurahva stipendiumile

Stipendiumile saab kandideerida üks või mitu 33-aastast noort inimest, kes on paistnud silma oma tegevusega soome-ugri rahvaste hüvanguks

logo
Lennart Meri Veelinnurahva rahastu logo

MTÜ Fenno-Ugria Asutus kuulutab välja Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkursi. Kandideerida saab üks või mitu 33-aastast noort inimest, kes on paistnud silma oma  tegevusega soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Veelinnurahva stipendiumi suurus on 500 eurot. Stipendiumi määrab rahastu viieliikmeline nõukogu, lähtudes taotleja erialalisest edukusest, kuid ka sellest, millist mõju on tema tegevus avaldanud laiemalt. Stipendiumi saaja kuulutatakse välja ja stipendium antakse üle oktoobrikuus hõimupäevade ajal.

Stipendiumi saamiseks tuleb taotlejal esitada vabas vormis taotlus koos ülevaatega oma erialasest ja üldkasulikust tegevusest ning vähemalt üks soovitus.

Eesti keeleteadlase Tõnu Seilenthali poolt loodud rahastu eesmärgiks on jäädvustada väljapaistva riigimehe ja soome-ugri rahvaste uurija Lennart Meri mälestust ning toetada noorte loomingulist tegevust ja kodanikualgatusi soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Siiani on rahastu andnud välja viis stipendiumi: 2009. aastal pälvis 5000-kroonise toetuse Eestis elav komi rahvusest keeleteadlane Nikolai Kuznetsov, kes on koostanud sõnaraamatu ja luulekogumiku, tõlkinud luulet ning loonud arvutisõnavara.

2012 sai stipendiumi rahvamuusik, muusika- ja tantsuõpetaja ning Tallinna tantsuklubi perenaine Leanne Barbo. Ta on käinud mitu aastat järjest Vadjamaal Jõgõperäl vadja keele ja kultuuri suvelaagris õpetamas vadjalastele vadja laule ja Ingerimaa tantse ning algatanud muid loomingulisi projekte. 2013. aasta stipendiaat oli Karjala kodanikuaktivist Aleksei Tsõkarev. 2014. aastal pälvis stipendiumi soome-ugri kultuuripealinna Bõgõ korraldaja Julia Nikitina. 2016. tunnustati stipendiumiga pärimusmuusik Karoliina Kreintaali loomingulist tegevust.

Stipendiumitaotlused tuleb saata hiljemalt aadressile: MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Pärnu mnt. 28-9, Tallinn 10141 või digiallkirjastatult meilile juhatus@fennougria.ee