Jäta menüü vahele
04.08.2020

Rahvusvaheline fennougristide kongress lükkub edasi

Congressus Internationalis Fenno-Ugristarum (CIFU) on kõige olulisem rahvusvaheline soome-ugri keelte, kultuuride ja ajaloo uurimise teemaline akadeemiline sündmus, mida on korraldatud alates 1960. aastast iga viie aasta järel.

Ehkki seoses COVID-19 pandeemiaga lükkub aasta võrra edasi Austrias, Viinis toimuma pidanud rahvusvaheline fennougristide kongress CIFU XIII, toimub siiski nüüd, 17.–19. augustil veebi vahendusel CIFU eelkongress. 

Osalustasu ei ole, kuid vajalik on eelregistreerimine. Täpsemad juhised ilmuvad peatselt CIFU kongressi veebi. Tõenäoliselt toimub sündmus Zoomi keskkonnas; vebinari link ja kõik muu vajalik teave saadetakse registreerunud osalejatele e-posti teel.

Eelkongressil toimuvad 30-minutilised reaalajas ettekanded ja diskussioonid; virtuaalsel sündmusel osalejad saavad esinejatele ka reaalajas küsimusi esitada. Lisaks ettekannetele ja aruteludele avatakse ka lehekülg, kuhu laetakse üles kõigi presentatsioonide tekstifailid, esitlused või videoklipid.

Täiendav teave programmi kohta.

Congressus Internationalis Fenno-Ugristarum (CIFU) on kõige olulisem rahvusvaheline soome-ugri keelte, kultuuride ja ajaloo uurimise teemaline akadeemiline sündmus, mida on korraldatud alates 1960. aastast iga viie aasta järel. XIII kongress on esimene sündmus, mis toimub Venemaa soome-ugri vabariikidest väljaspool.