Karoliina Kreintaali fotonäitus pärimusmuusikute välitöödelt Mordvamaal ja Udmurtias
Pärimusmuusiku ning fotograafi Karoliina Kreintaali fotonäitus põhineb kahel pärimusmuusika välitööl, mis toimusid 2015. aasta juulis Mordvamaal ning 2017. aasta juunis-juulis Udmurtias.
Karoliina Kreintaali käimised soome-ugri rahvaste juurde said alguse 2012. aastal, mil ta pärimusmuusika tudengina Ingerimaale sattus. Välitöödele kutsus teda kaasa rahvalaulu õppejõud Janika Oras, kelle eestvedamisel käisid muusikaakadeemia tudengid hõimurahvaste juures vanema rahvalaulu teadjaid ja keeleoskajaid otsimas ning salvestamas.
Ekspeditsioon avardas noore kogenematu õpilase maailmapilti ja arusaama pärimusmuusika olemusest, nii et ta palus end ka kõigile järgnevatele ekspeditsioonidele kaasa võtta. Välitöödel sai tema ülesandeks võimalikult liikumatult (ning väsimatult) laulikute suu ees mikrofoni hoida ja pilte teha. Nendest reisidest sai alguse tema armastus fotograafia vastu, sest need väljasõidud olid kui ajas tagasiminek.
Kuue aasta jooksul sattus Karoliina välitöödele Ingerimaale vadjalaste ja isurite juurde, Karjalasse, Mordvamaale ning Põhja-Udmurtiasse. Hobifotograafina armastab naine enim pildistada inimesi ja sellele on ta keskendunud ka oma näitust koostades.
Karoliina Kreintaal (snd 1988. aastal Vaidas) on pärimusmuusika interpreet ja õppejõud, mängib ansamblites Tintura ja Torupilli Jussi Trio ning õpetab TÜ VKA-s ja EMTA-s pärimuslikku viiuli- ja ansamblimängu.
Näitusel on kasutatud Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi materjale aastatest 2012-2017.
Väljaandja: Karoliina Kreintaal
Karoliina Kreintaal karoliinakreintaal@gmail.com