Jäta menüü vahele
15.01.2021

Uusaastapidustused soome-ugri etnopargis püstitasid külastajarekordi

Külalisi meelitati kohale rahvustoitude ja suveniiride valmistamise töötubadega, tutvustati soome-ugri rahvaste jõulu- ja nääritraditsioone.

Komimaal Õbi külas asuv maailma ainuke soome-ugri etnopark võttis uue aasta vastu meeleoluka programmiga. Külalisi meelitati kohale rahvustoitude ja suveniiride valmistamise töötubadega, tutvustati soome-ugri rahvaste jõulu- ja nääritraditsioone.

Huvilised õppisid valmistama komi rahvusrooga šangasid, imbiri präänikuid, pomooride kitsekujulisi küpsiseid ja pelmeene. Meisterdati ka looduslikest materjalidest kuuseehteid.

Uue aasta esimesest päevast 10. jaanuarini toimunud pidustustest võttis osa 2105 külastajat, mida on 724 inimese võrra rohkem kui 2020. aastal. Peale Komi Vabariigi elanike tuli külalisi Smolenski, Moskva, Leningradi, Kirovi, Arhangelski ja Permi oblastist, Permi kraist ja Jamali-Neenetsi autonoomsest ringkonnast, aga ka Aserbaidžaanist, Soomest ja Valgevenest.

Kohviku Finnougoria peakoka Ilja Danilovi sõnul osutus uus rahvuslik menüü väga populaarseks ning kõikide soovijate toitlustamiseks jätkunud tööjõudu. Tema sõnul oli väga meeldiv mitte ainult kuulda külaliste tänusõnu, aga ka näha, kuidas külalised pildistavad enda valmistatud toite. Pidustuste vältel telliti 500 liitrit suppi, rahvustoitude valmistamiseks kulus 20 kg põhjapõdra fileeliha, 20 kg pardiliha, 15 kg veise sisefileed, 150 kg kartuleid, 2 kotti nisu- ja rukkijahu, kott suhkrut, 50 kg pohli, 10 kg jõhvikaid, 10 kg hapukoort ja 400 muna.

Etnoparki läbival jahirajal  tutvustati talvise metsalangetamise ja jahipidamise eripärasid. Läbi viidi ka stressi maandavaid maagilisi rituaale.  Huvilised said tellida ekskursiooni Õbi külas või põdrafarmis, mida müüdi 44 võrra rohkem kui eelmisel aastal.

Käesolev aasta on soome-ugri etnopargile märgilise tähendusega, sest pargi asutamisest möödub kümme aastat. Uude aastakümnesse astub etnopark suurte lootustega, töögraafikusse on planeeritud kohtumisi, seminare, festivale ja teisi üritusi. Külalisi ja loomingulisi kollektiive oodatakse nii Vene Föderatsiooni soome-ugri regioonidest kui ka  Eestist, Soomest ja Ungarist.