Jäta menüü vahele

Peakontsert📚Tallinnas

Soome-ugri rahvaid tutvustava sündmustesari on 2022. aastal pühendatud raamatukogude aastale. Nii kutsume kõiki maakondlikke ja külaraamatukogusid hõimupäevale pühendatud festivaliprogrammis kaasa lööma! 

Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud sündmustesari Eestis. Festivali peamine eestvedaja on Fenno-Ugria Asutus. Alates 2018. aastast kuuluvad hõimupäevad rahvusvahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka.

Kaunis tava tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse 1931. aastal, kuid katkes nõukogude ajal. Traditsioon taaselustati 1988. aastal ning märtsis 2011 võttis riigikogu vastu otsuse tähistada oktoobri kolmandal laupäeval hõimupäeva riikliku tähtpäevana. Nii heiskame hõimurahvaste auks ka riigilipud.

Fenno-Ugria kauaaegne juhatuse esimees Mart Meri on öelnud: “Võib-olla on hõimupäevade sõnum arusaamises, et meil on üksteiselt paljugi õppida. Õppida, kuidas tagada oma kultuuriline järjepidevus. Õppida teistest kultuuridest laenama nii, et see muudaks meid endid rikkamaks ja mitte vaesemaks. Õppida, kuidas ellu kutsuda rahvuslikke asutusi, kuidas arendada emakeelset haridussüsteemi. Õppida üksteise kogemustele toetudes.”

#HõimuPäevad #FinnoUgrianDays #дниродственныхнародов

15.10.2022
Vaba Lava, Tallinn
hõimupäevade logo, valge taust

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 2022