Jäta menüü vahele

Päritud väärtuste ööpäev: maastik loeb ja kõneleb

Eesti Folkloorinõukogu kutsub 9.–10. juunini 2018 toimuvale “Päritud väärtuste ööpäevale” Mellini puhkekeskuses Viljandimaal (Mellini talu, Leeli küla).

Maastik ja sellega seotud pärimuslikud teadmised, kohanimed, lood, uskumused, tavad ja hoiakud, aga samavõrra ka meie kogemused ja teod kujundavad Eestist meie kodu.

Elame loodus- ja kultuurimaastikul, mille on meile hoidmiseks ja edasiloomiseks pärandanud esivanemad. Mida paremini seda pärandit tunneme, seda paremini oskame seda ka hoida ja kasutada.

Paljud õpetajad tegelevad päevast päeva küsimusega, kuidas õpetada lapsi oma kodumaastikke nägema, kuulama ja lugema. Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea. Seetõttu püüab ka “Päritud väärtuste ööpäev” vastata küsimusele, kuidas õpetada nooremat põlvkonda oma maad paremini tundma ja armastama.

“Päritud väärtuste ööpäeval” avavad looduse- ja maastikupärimuse olulisi tahke silmapaistvad lektorid Rein Maran, Arne Ader, Marek Laimets, Ester Vaiksaar, Pikne Kama, Ahto Kaasik. Lektorite kohta saab lugeda lähemalt Facebooki sündmusest.

Päritud väärtuste ööpäev Facebookis

9.-10.06.2018
12:00-17:00