Narva linnuse torni esimesel korrusel on avatud näitus „Vadjamaa“.
Vadjalased (vene allikates vod’, omanimetus vadjalain, pl. vadjalaizõt) on keskaegse Vadjamaa elanike järeltulijad. Kunagine Vadjamaa, hilisem Ingerimaa on osa tänasest Loode-Venemaast − Peterburist edelas ja piirilinnast Narvast idapool.
Vadjalased on teadaolevalt vanimad Ingerimaa põliselanikud, kes osalesid Novgorodi riigi rajamises. 16. sajandi keskpaigas oli Narvas 40–50 maja, elanike arv ei ületanud 500–800 inimest: 20% olid sakslased, ülejäänud vadjalased, eestlased ja venelased.
Vadja keelt kõneldakse veel kolmes külas ajaloolisel Vadjamaal – Jõgõperäl (Krakolje), Liivtšüläs (Peski) ja Luutsas/Luuditsas (Lužitsõ). 2010 aastal toimunud ülevenemaalisel rahvaloendusel määratlesid end vadjalastena 64 inimest.
Näitusel on esitatud 18.-19. sajandi Vadja naiste kostüümide koopiad. Lõigete ja tikandite skeemid töötlesid ning kostüümid valmistasid Vadja kultuuriseltsi meistrid muuseumides hoiustatud näidiste järgi – Eesti Rahvamuuseumist, Soome Rahvamuuseumist, Kingisepp koduloomuuseum (Venemaa). Rekonstrueerimise autorid on Jekaterina Kuznetsova, Olga Kosulina, Irina Karšibajeva ja Jekaterina Nikolajeva. Infostendide kujundus – Jekateina Kuznetsova.