Jäta menüü vahele

Maavalla Koja Ürgturg Tääksis

L, 29. juulil Tääksis Suure-Jaani vallas

MTÜ Ürgturg korraldatav pärimuskultuurifestival Maavalla Ürgturg on maarahva kokkutulemine, kus kaubeldakse, tehakse käsitööd, ja lõbutsetakse nagu maarahvas muiste. Ja mis kõige tähtsam, antakse edasi pärimuslikke oskusi.

raikküla_kärajad2016-ürgturg-maavalla-koda
Maavalla Koja Ürgturu sagin 2016. aastal, kui Raikkülas peeti kärajaid. Foto: Maavalla Koda

Ürgturule oodatakse kauplema, veiderdama, jutustama, ravitsema, vanu töid õpetama, pilli mängima ja laulma neid, kes pakuvad laias laastus sedasama, mida turul või laadal on pakutud aastasadu.

Turul kaubeldakse pärimusliku käsitöö toodetega (hingelt iidsed materjalid, olemuselt arhailised kaubad): puuasjad, sepatööd, nahakaubad, riided jm; vanad aia-, looma- ja põllusaadused, omaküpsetatud leib (taluturg). Näidatakse ja õpetatakse vanu käsitööoskusi (võimalikud materjalid: raud, nahk, puu, kivi).

Oodatud on ka õllepruulid, pudrukeetjad, kõrnepraadijad, muu pärimusliku toidu valmistajad. Ühekordsed nõud võiksid olla laastust, puust või tohust. Kõlbavad ka muud looduslikud materjalid, hädapärast looduslikult hävivad materjalid (nt paber ja papp).

Sobivuse üle otsustab, osalustingimusi selgitab ja kokkuleppeid sõlmib turu perenaine Liina Meta Kuuskman (liinameta.kuuskman@gmail.com, 5657 4592).

Ürgturg toimub koostöös Maavalla Koja, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Suure-Jaani valla, Tääksi kooli ja Tääksi spordiklubiga.

Festivalil on juba lubanud osaleda MTÜ Eesti Haabjaselts, MTÜ Maakad ja Viljandi OTT.

Et festival pole tulutoov ettevõtmine, oodatakse annetusi Maavalla Ürgturu toetuseks MTÜ Ürgturg kontole EE082200221067049605 Swedbankis.

27.07.2017
10:00-17:00