Jäta menüü vahele
Kaader dokumentaalfilmist
Kaader dokumentaalfilmist "Life of Ivanna"

Ivanna elu


Film jälgib nelja aasta jooksul Ivanna dramaatilisi pöördeid täis elu, alates tundrast kuni praeguseni, kus ta elab koos lastega Siberis Norilski linnas.
Seansi järel arutlevad etnoloogid, neenetsi kultuuri asjatundjad Liivo Niglas ja Laur Vallikivi.
TASUTA

Dokumentaalfilm LIFE OF IVANNA / ЖИЗНЬ ИВАННЫ ЯПТУНЭ (2021)
Režissöör: Renato Borrayo Serrano
80 min
Produtsent: Marianna Kaat
Toetajad: Eesti Filmi Instituut, Kone Foundation (Soome) ja Fritt Ord (Norra).

Filmiseanss on TASUTA!

NB! Kuna kinosaalis on kohtade arv piiratud, siis palume eelnevalt registreeruda.


Filmi peategelane Ivanna on 26-aastane viie lapse ema, kes elab Põhja-Siberis traditsioonilist nomaadielu, karjatades põhjapõtru, nagu seda on teinud juba sajandid tema esivanemad. Muutuva keskkonna ning kliimamuutuste tõttu enamus tema põtradest sureb ning naine aimab dramaatilist lõppu. Ivanna abikaasa Gena on pere juurest linna ära kolinud, lootes leida tööd naftatöölisena. Tema tööotsingud pole seni aga vilja kandnud. Ivanna otsustab oma abielule anda veel viimase võimaluse, kolides samuti linna ning üritades tööd leida Gazpromis. Kõik ei lähe aga sugugi loodetult. Gena osutub vägivaldseks alkohoolikuks ning tagasiteed tundrasse enam pole. Nii peabki noor neenetslanna end kokku võtma, et kindlustada nii enda kui oma viie lapse tulevik.

Film jälgib nelja aasta jooksul Ivanna dramaatilisi pöördeid täis elu, alates tundrast kuni praeguseni, kus ta elab koos lastega Siberis Norilski linnas.Filmi režissöör ja operaator on Renato Borrayo Serrano, helilooja Timo Steiner. Filmi monteerijad on Renato Borrayo Serrano ja Inge-Lise Langfeldt. Lummava helikujunduse filmile tegi Eestis resideeruv Israel Bañuelos ja heli kokkusalvestus toimus BFM-i helistuudios. Filmi tootjamaad on Venemaa, Norra, Eesti ja Soome, produtsendid Vladislav Ketkovich, Mette Cheng Munthe-Kaas, Marianna Kaat ja Pertti Veijalainen.

Seansi järel arutlevad etnoloogid, neenetsi kultuuri asjatundjad Liivo Niglas ja Laur Vallikivi.


15.06.2021
17:00-19:00
VIII maailmakongressi logo

Sündmus on osa sarisündmusest VIII soome-ugri rahvaste maailmakongress