Komi luuletaja Ivan Kuratovi 183. sünnipäeva tähistamiseks esitleti 18. juulil Sõktõvkaris tema nime kandvas komi kirjandusmuuseumis poeedist valminud uut filmi.
"Üks asi on uurida keelt paberilt või lindilt, hoopis teine asi on näha, kuidas need inimesed elavad, ja "Veelinnurahva" tegemise ajast võib öelda, et mu südameasjaks sai hõimurahvaste elu," nii kõneleb väsimatu fennougrist Tõnu Seilenthal.
Ka eesti filmi mäluhoidjaks kutsutud helioperaator ja -režissöör Enn Säde kirjutas raamatu soome-ugri rahvaste iseteadvust tõstnud filmi „Linnutee tuuled” valmimisest.
Lenfilmi kinostuudios esitletud dokumentaalfilmi Тише Води režissöör on Nikita Dobrõnin.
Fenno-Ugria Hõimuklubi tähistab sel aastal oma 20. tegevusaastat ning alustab uut hooaega kolmapäeval, 20. oktoobril.
Dokumentaalfilmi maailmaesilinastus oli sel kevadel kahel festivalil korraga, CPH:DOX festivalil Taanis Kopenhaageni ja Kanada rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil Hot Docs.
Hõimukuu kõrghetk on küll oktoobrikuu kolmandal laupäeval tähistatav hõimupäev, kuid tegelikult katab MTÜ Fenno-Ugria Asutuse koordineeritav soome-ugri rahvaid tutvustav festival juba ühtlaselt kogu oktoobrikuu.
Soome-ugri päeva korraldavad Riia Läti Selts, Fenno-Ugria, Liivi Liit jt organisatsioonid koostöös suursaatkondadegajuba kaheksandat korda.
20. septembril tähistame väljasurnud keelte päeva. Milline on aga selle kuupäeva seos viimase kamassiga?
Ta kirjutas üle 30 teadustöö, koostas või toimetas üle 50 õpiku, sõnastiku, lugemiku ja metoodilise vahendi, arvestades seejuures mansi rahva sotsiolingvistilist olukorda.
KAVA TÄIENEB! Tasuta kavas on dokumentaalfilmide erilinastused, kammerkoor Collegium Musicale kontsert Toomemäel, mitmed erinäitused ja aruteluõhtu Loodusmajas.
"Nii see kõik sündis. Ja see sügavam “miks” on ikkagi see, et iga inimene tahaks midagi maailmale tagasi anda," räägib filmifestivali FUFF looja.