Teadusvideo ühe soome-ugri rahva improvisatsioonikunstist osaleb konkursi finaalis

Foto: ERR

Maria Korepanova

Konkursil “Teadus 3 minutiga” konkureerivad  viie noorteadlase videod parima teadusvideo tiitlile. Üks neist on Maria Korepanova, kes uurib oma kodumaa Udmurtia rahvalaule HTM hõimurahvaste programmi stipendiaadina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Täpsemalt uurib ta udmurtide sugulasrahva bessermanide rahvamuusikat, kitsamalt üht tänapäeval juba peaaegu kadunud vokaalžanrit kreži.

Maria välitööd näitavad, et improvisatsioonioskus on tänapäeval peaaegu kadunud. Seetõttu ongi Maria eesmärk leida bessermanide elavast traditsioonist muusikalise improvisatsiooni jälgi. Seejärel püüab ta analüütiliselt rekonstrueerida improvisatsioonivõtteid ja lõpuks rakendada neid võtteid oma loomingus.

Oma doktoritöö tutvustamiseks pidas Maria Korepanova veebruaris  noorteadlaste konkursil “Teadus 3 minutiga” kolmeminutilise populaaarteadusliku ettekande “Ühe soome-ugri rahva improvisatsioonikunsti loomingulisest rekonstrueerimisest”  ja pääses viie parima hulka. Finalistide etteastete põhjal on nüüd valminud teadusvideod, mille paremuse üle saavad otsustada juba vaatajad.

Maria Korepanova teadusvideoga saab tutvuda siin

Allikas: ERR  Novaator

Print Friendly, PDF & Email

Sildid:,