Tule vabatahtlikuks!

MTÜ Fenno-Ugria Asutus on alates 1991. aastast korraldanud oktoobrikuus terve nädala kestvaid hõimupäevi, kus laiemal üldsusel on võimalus osa saada soome-ugri rahvaste kultuurist. Hõimupäevade põhiüritusteks on suured pärimusmuusikakontserdid Tartus ja Tallinnas, kuid eri soome-ugri piirkondadest külla saabunud folklooriansamblid reisivad üle kogu Eesti, esinedes koolides ja rahvamajades.

Sellel aastal on hõimupäevad pühendatud ÜRO põliskeelte aastale. Külla on oodata ehedaid folklooriansambleid Komi- ja Marimaalt, udmurte esindab noor andekas pillimees Pavel Aleksandrov Tatarstanist. Hõimupäevadele on tulemas ka Eesti folkloorifestivalide armastatud esineja, ersa naistelauluansambel Merema ning ungari mainekas rahvamuusikakollektiiv Magos. Saame esindab legendaarne joiguja Wimme Soomest. Tartu kontserdil esineb ta ka koos Tapani Rinnega. Kavas on ka mitmeid muid sündmusi – kontserte, näitusi, filmipäevi, konverentse, kirjandusõhtuid ning muid kultuuriüritusi.

Kokkuvõttes on see kõik väga põnev ning eriline võimalus saada sissevaade meie hõimurahvaste kultuuri ning ellu. Oled teretulnud hõimupäevade vabatahtlikuks!

2018. aasta hõimupäevade vabatahtlikud pärast peakontserti Tallinnas, Vabal laval

Hõimupäevade vabatahtlikuna saad võimaluse olla osaline ainulaadse kultuurisündmuse korraldamises, leida sõpru hõimurahvaste ja kohalike inimeste seas.

 

Palume, et leiaksid aega, et vastata mõnele küsimusele – siis saame vabatahtlike tiimid huvide ja osalemisvõimaluste järgi graafikusse sättida. Aitäh!

Kui soovid meiega liituda, siis palun, täida vabatahtlike küsimustik.

Print Friendly, PDF & Email