Hõimupäevad 2020

Sündmusi jagub tervesse oktoobrikuusse. Sel korral saavad mõned soome-ugri rahvaste esindajad hõimupäevadest osa ja ka üles astuda küll vaid interneti vahendusel, ent programm ära ei jää.

Meie festivali kõrghetk on oktoobrikuu kolmandal laupäeval tähistatav hõimupäev, mis sel aastal on laupäeval, 17. oktoobril ja mida tähistame Hõimupäevade peakontserdiga Tartus Eesti Rahva Muuseumis. 18. oktoobri õhtupoolikul plaanime kontserti Tallinnas Vabal Laval. Tulekul on ka mitmekülgne kirjandusprogramm. NB! Kava täieneb jooksavalt!

COVID-19 viirusest tekkinud olukord ei luba hetkel täpselt määratleda, millises vormis ja mahus tervikprogramm toimub. Kuid kuna 2020. aasta on Eestis kuulutatud digikultuuri aastaks, soovime hõimupäevade peakontserdi tuua otseülekandena kätte kogu soome-ugri maailmale, riigipiiride avatusest ja viiruse levikust sõltumata.

Otseülekandena saab jälgida ka Eesti Keele Instituudis toimuvat hõimupäevade konverentsi “Hõimurahvaste emakeeled ja tehnoloogia”, mis algab reedel, 16. oktoobril kell 14.

Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud sündmustesari Eestis. Hõimupäevade tähistamine kuulub rahvusvahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka.


 

Print Friendly, PDF & Email