2020. aasta hõimupäevad toimuvad oktoobris! 

Hoolimata ülemaailmsest olukorrast 2020. aasta hõimupäevad siiski toimuvad. Sündmusi jagub tervesse oktoobrikuusse. Sel korral võib juhtuda, et osad sündmused kolivad küll internetti, kuid tähtsa päeva tähistamine ära ei jää. 

Hõimupäevade kõrghetkeks on oktoobrikuu kolmandal laupäeval tähistatav hõimupäev, mis sel aastal toimub laupäeval, 17. oktoobril. Kõigi eelduste kohaselt toimub samal päeval hõimupäevade peakontsert Tartus, Eesti Rahva Muuseumis. 18. oktoobril plaanime kontserti Vabal Laval. Samuti plaanime kirjandusprogrammi, kus on oluline koht soome-ugri jutuvestjatel. Täpsem kava selgub septembri alguseks!

Seekord COVID-19 viirusest tekkinud olukord ei luba hetkel täpselt määratleda seda, millises vormis ja mahus hõimupäevad 2020 toimuvad. Kindel on see, et digikultuuri aasta puhul soovime teha heal tasemel hõimupäevade peakontserdi, mida saaks otseülekandena jälgida kogu soome-ugri maailm riigipiiride avatusest ja viiruse levikust sõltumata.

Kaasame programmi rohkem Eestimaal elavaid muusikuid, piiride tagant peame läbirääkimisi Euroopa Liidu kodanikega või nendega, kel Schengeni viisa olemas. Need muusikud, kes Eestisse ei pääse, saavad tutvustada end videosalvestuste kaudu, mis põimitakse kontserdi lavastusse.

2020. aastal keskenduvad hõimupäevad EV Kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud digikultuuri aasta tähistamisele.

Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud sündmustesari Eestis.

Alates 2018. aastast kuuluvad Hõimupäevad rahvusvahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka, mis seab kõrgemad nõudmised ka korraldusele ja külaliste vastuvõtmisele.

Print Friendly, PDF & Email