Suured pärimusmuusikakontserdid:

N 15.10 kell 18 Tartu ülikooli aulas

L 17.10 kell 17-20 Tallinna Mustpeade majas

KnaVel

Mari ansambel Kna Vel

Hõimupäevade suurkontserdid on justkui elavad soome-ugri rahvamuusika entsüklopeediad. Külla tulnud ansamblid ja rahvamuusikud annavad ülevaate soome-ugri rahvaste rahvalaulu- ja pillimängutraditsioonidest ning esindatud on peaaegu kõik sugulasrahvad.

Pilet 4 /2 eurot (Tartu) ja 5 /3 eurot (Tallinn). Täispilet/tudengitele ja pensionäridele

Ansamblite kohta loe lisa siit.

 

Kontsert-etendus „Mälu“ udmurdi ja bessermani rahvamuusikast

R 16.10 kell 18 Tartu Kirjanduse Majas

P 18.10 kell 16 Kloostri Aidas Tallinnas

EMTA pärimusmuusika doktorandi Maria Korepanova esimene doktorikontsert on voolav laulev-piltlik kontsertetendus, mis tutvustab udmurdi ja bessermannide laulutraditsiooni vanemaid kihistusi.

Kaasa teevad Ljubov Arhangelskaja, Nikolai Anisimov, Janika Oras, Leanne Barbo jpt.

Autor Maria Korepanova: „Ei katke aegade ühendus, ei kuiva traditsioonide eluandev allikas. Võtame kaasa oma elukogemused, paneme seljakotti kerge olemise ja läheme jalutama mälu avarustesse… Selleks, et teekonna lõpus aru saada: meie elu on pidu, meie loovus ja teadmised.“

Pilet 5 /3 eurot tudengitele ja pensionäridele

 

 

Õhtud hõimurahvastega:

Liivi õhtu: luule, kunst, muusika

T 06.10 kell 19 Kloostri Aidas

Baiba Damberga graafika ja luule. Läti Rahvuskultuuri Seltsi folklooriansambel Reevele.

Hõimupäevade õhtu

K 14.10 kell 19 Hopneri maja dieles

Tantsuklubis komi tantsud ja mängud.

Ungari õhtu: Vilmos Gryllus

E 26.10 kell 18 Kloostri Aidas

Armastatud Ungari folkmuusiku, legendaarse ansambli Kalaka liikme Vilmos Grylluse kontsert on lastele ja lapsemeelsetele. Kes soovib, saab kaasa laulda. Pilet 5 eurot, lastele tasu

 

Neenetsi laulja Tatjana Lar

K 14.10 kell 20:00

Kontsert toimub koostöös Fenno-Ugria ja jazziklubi Philly Joe’s koostöös, kellede mõlema südameasjaks on eheda ja sisulise hoidmine ning levitamine. Meil on au ja privileeg võõrustada üht oma kultuuriruumi reljeefsemat elusa pärimuse kandjat.

TATJANA LAR on Põhjarahvaste Kultuuride Keskuse metodist, neenetsi folkloori asjatundja ja laulja. Juba 1970ndatel alustatud esinemiste geograafiline mõõde on hämmastav, ulatudes Põhja-Venemaa kaluriküladest New Yorgi ja Tuneesiani välja. Tallinnas saime Tatjana Lari võimsat ja lummavat häält kuulata 2004. aasta soome-ugri rahvaste maailmakongressi kultuuriprogrammis.

Vaata lisa Facebook’ist.

 

Ersa lauluansambel Morama ja Mokornulga leelokoori kontserdid:

P 11.10 kell 18 Obinitsa Seto Seltsimajas

E 12.10 kell 9.00 Meremäe koolis ja kell 17 Tartu Kirjanduse Majas

P 18.10 kell 12.00 Ramsi vaba-aja keskuses ja kell 18 Otepääl kohvik-restoranis L.U.M.I

 

Ersa Morama

R 16.10 kell 19 Haapsalu Kultuurikeskuses

Setod ja ersad on teineteise lauludes ikka üht-teist iseendast ära tundnud. Nii juhtus see ka sel aastal soome-ugri kultuuripealinnas Obinitsas Seto Seltsimaja õue peal peetud ersa laulu õpitoas, kui Mordvamaa folkloorirühm Morama õpetas ersa laule kohaliku Mokornulga leelokoori lauljatele. Huvi, mis tekkis, oli suur, ja nii otsustatigi koos musitseerimist ning üksteise iidsete kommete tundmaõppimist jätkata. Hõimupäevadel Eestis osalevad ansamblid ühise kontsertuuriga Lõuna-Eestis koolides ja kultuurikeskustes.

Morama on ersa ja mokša mitmehäälseid pärimuslaule esitav võimas meestelauluansambel Saranskist. Selle liikmed on kunagi laulnud legendaarses ansamblis Toorama, kuid on juhi Jovlan Olo ehk Vladimir Romaškini varajase surma järel (2002) asutanud oma ansambli. Mokornulga koor asutati 2008. aastal ning tõusnud tähelepanu orbiiti kui soome-ugri kultuuripealinna Obinitsa esinduskoor.

 

Hõimurahvaste klassika:

Diana Liiv (klaver) ja Aare Tammesalu (tšello)

E 5.10 kell 9 Harmi mõis, Harjumaa

E 12.10 kell 11 Albu mõis, Järvamaa

E 12.10 kell 14 Ülenurme mõis, Tartumaa

Koos MTÜga Loovüksus.

 

Lossimuusika

P 11.10.2015 kell 17 Kadrioru lossis

Hõimupäevadele pühendatud kammermuusikakontserdil kõlavad Eesti, Ungari ja Soome maailmanimega heliloojate teosed. Esinevad Sigrid Kuulmann – viiul, Diana Liiv – klaver, Aare Tammesalu – tšello. Kavas Bartók, Eller, Kodály, Sibelius, Tubin.

Koostöös MTÜ-ga Loovüksus.

Piletid 10/7eurot

Lisainfo

 

 

TANTS, PIDU

Etnodisko „Hõimu-party Atte-dive“

T 13.10 kell 19 kohvikus Must Puudel

Atte dive tähendab komi keeles super äge ja selline tuleb ka eesti Soome-Ugri Rahvaste Ühenduste korraldatud etnodisko, mille külalisesinejaks on Marimaa tuntud folklooriansambli “Erener” laulja Ksenja Bagajeva. Esitletakse videoklippe kaasaegsetest soome-ugri rahvaste lemmiklauljatest. Tantsumuusika taustal mängib pillimees Vitaly Rybakov, ersa kaasaegseid laule esitab Natalia Abrosimova. Pakutakse soome-ugri snäkke ja mängitakse komi ja udmurdi rahvamänge. Korraldajad: Komi Kultuuriselts ja Ersa kultuuriselts Sjatko.

 

Hõimupäevade Tartu tantsuklubi

K 14.10 kell 20 Tiigi Seltsimajas

Hõimukuul leiab Tartu tantsuklubis aset mari rahvatantsude teemaõhtu koostöös Fenno-Ugria Asutusega. Maride rahvatantse tutvustab huvilistele maride folklooriansambel Kna Vel Tatarstanist

 

Hõimupäevade tantsuklubi

15.10 Kell 20 Genialistide klubis Tartus

Hõimupäevade kontserdile järgneval peoõhtul lükatakse ümber üldlevinud arvamus ugrimugri rahvaste uimasevõitu olekust. Peo tõmbavad käima marid, udmurdid, ungarlased, komid, ersad, mansid ja neenetsid oma laulude ja tantsudega, mis on hoogsad ja rütmikad, aga sugugi mitte nii keerulised, et neid üheskoos selgeks ei saaks. Eestvedajaks on Tartus tegutsev udmurdi folklooriansambel Jumšan Gur.

Pilet 5 eurot/tudengitele 3.

 

R 16.10 kell 19 Soome-ugri tantsuklubi Kloostri Aidas

Mari, ungari, ersa, komi ja teiste soome-ugri rahvaste laulud ja tantsud.

Print Friendly, PDF & Email