Näitused

 

 

Uurali rahvaste looduslikud pühapaigad

01.10-01.12 Tallinna Botaanikaaias.

Näituse avamine toimub 9. oktoobril kell 16 Tallinna Botaanikaaia palmimajas. Huvilised saavad sündmusele märksõnaga “pühapaigad” kella 15-st sisse piletita.

Näitusel “Uurali rahvaste looduslikud pühapaigad” on välja pandud ülesvõtted soomlaste, saamide, vepslaste, karjalaste, isurite, liivlaste, komide, udmurtide, maride, ersade, merjalaste, hantide, metsaneenetsite, setode ja eestlaste pühapaikadest.

Näituse panid kokku Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus ning Hiite Maja SA, tekstid koostas Ahto Kaasik. Teostas MTÜ Fenno-Ugria Asutus. Näitusel välja pandud ülesvõtted on valitud Maavalla hiite kuvavõistlusele saadetud tööde hulgast.

 

Kellele iseseisvus, kellele autonoomia. 100 aastat soome-ugri iseolemist

E 14.10-25.10 Riigikogu III korruse näitusesaalis (Lossi plats 1).

E, 14.10 kell 14.30 näituse avamine

Teabenäitus põhineb 2018. aasta hõimupäevade konverentsi „100 aastat soome-ugri iseolemist“ materjalidel ning tutvustab eestlaste, soomlaste ja ungarlaste, aga ka Nõukogude Venemaa suuremate soome-ugri rahvaste – karjalaste, mordvalaste, maride, udmurtide ja komide iseseisvumispüüdeid I maailmasõja järel.

Näituse tekstid on koostanud ajaloolased Jaak Prozes ja Peep Pillak, toimetanud Kadi Sarv, näituse kujundasid Peeter Laurits ja Kadri Liis Rääk. Väljaandja: MTÜ Fenno-Ugria Asutus Riigikantselei EV100 välisprogrammi toel.

Alates 29.10 eksponeeritakse näitust Tallinna ülikoolis.

 

Antal Reguly

 

Antal Reguly 200

23.10 – 30.11 Ungari Instituudi galeriis (Piiskopi 2)

K 23.10 kell 15.30 näituse avamine

kell 17  järgneb Eesti Keele Instituudis (Roosikrantsi 6) Fenno-Ugria Hõimuklubi õhtu Antal Regulyst.

Ungari etnograafi, keeleteadlase, kartograafi ja antropoloogi Antal Reguly 200. sünniaastapäeva puhul koostas Antal Reguly muuseum tema sünnikohas Zircis näituse, mis tutvustab teadlase loomingut ning esimese Uurali maakaardi valmimise lugu nüüd ka eesti keeles. Näituse korraldaja: Ungari Instituut.

 

Soome-ugri rahvaste eluhetked

N 17.-27.10 Eesti Rahva Muuseumi A-alal on avatud Udmurdi kunstnik Stanislav Antipovi uute maalide näitus “. ERMis on ka tihe hõimukuu kultuuriprogramm. Lähem teave siin.

 

Inkeriläinen perhealbumi Tartus

Tartus ingeri maja aias (Veski 35) on oktoobrikuu lõpuni avatud näitus Inkeriläinen perhealbumi. Näitus jutustab perefotode kaudu lugusid ingerisoomlaste elust. Tekstid piltide juures on soomekeelsed. Näituse koostaja Helena Miettinen. Aed on avatud vabaks näitusekülastuseks!

 

Print Friendly, PDF & Email