Muud kontserdid ja tantsuklubid

Ungari ansambel Magos

K 16.10 kell 20.30 Tallinna Tantsuklubi: ungari Magos Sakala 3 teatrimajas Tallinnas

Ungari rahvamuusikaansambel Magos mängib algupärast ungari rahvamuusikat, keskendudes peamiselt Transilvaania – Kalotaszegi, Mezőségi ja Székelyföldi – ning praeguse Ungari aladele jääva Szatmári ja Dunántúli meloodiatele. Koos ansambliga astub üles ka sügava ja varjunditerohke hääletämbriga noor rahvalaulik Bori Fekete.

Tasuta, annetus kohapeal. Täpsem teave SIIN.

N 17.10 kell 19 Kultuurikohvik: Udmurdi-Eesti ansambel AR-GOD Kloostri Aidas Tallinnas

AR-GODi moodustavad udmurdi muusikud-folkloristid Maria Korepanova ja Nikolai Anisimov ja lõunaeesti multiinstrumentalist Toivo Sõmer. Ansambli repertuaar koosneb põhiliselt Udmurdi erinevate piirkondade mitmehäälsetest rahvalauludest, mis on improvisatsiooniliselt põimitud soomeugri ürgsete meloodiatega. Korraldaja:  Eesti Folkloorinõukogu.

Piletid kohapeal.

 

R 18.10 kell 19 Hõimupäevade kontsert Viljandi Pärimusmuusika Aidas

Ersa folklooriansambel Merema tutvustab ersade mitmehäälset laulupärandit, ungari Magos mängib ungari traditsioonilist rahvamuusikat, solistiks sügavahäälne Bori Fekete. Koostöös Viljandi Pärimusmuusika Aidaga.

Piletiinfo selgub peatselt.

E 21.10 HELIjaKEEL: Taevapõdra rahvaste lood. Keel kui maailmavaade. Eesti Raadio 1. stuudios Tallinnas (Kreutzwaldi 14)

Hõimupäevade raames toimuv kontsert keskendub Uku Masingu mõtisklustele ja soome-ugri rahvastest inspireeritud elektroonilisele nüüdismuusikale. ÜRO põliskeelte aasta puhul on tellitud soome-ugri ohustatud keelte temaatikat käsitlevat elektroonilist uudisloomingut noortelt heliloojatelt Johanna Kivimägilt ja karjala juurtega EMTA kompositsioonitudengilt Otto Iivarilt. Korraldaja: MTÜ Kammermuusikud.

 

 

Print Friendly, PDF & Email