Jäta menüü vahele
tunnuspilt
Hõimupäevad 2019 plakat

Peakontserdid

R 18.10.2019 Viljandis Pärimusmuusika Aidas

  • 19.00 – pärimusmuusika kontsert Merema (ersa), Magos ja Bori Fekete (ungari)

L 19.10.2019 hõimupäev Eesti Rahva Muuseumis

  • 12 – Lavastus „Jumalad on maal!!!“, teatrisaalis, B-sissepääs
  • 13.30 – Film „Elavalt maetud“, Maailmafilmi saalis, A-sissepääs, TASUTA
  • 14.00 – Film „Läbi vepsalaste maa“ Maailmafilmi saalis, TASUTA
  • 14.00 – Naiskoori „Domina“ kontsert silla-alal, TASUTA
  • 15.00 – Hõimupäeva pärimusmuusikakontsert, Hurda saalis, TASUTA – Külla on oodata ehedaid folklooriansambleid Komi- ja Marimaalt, udmurte esindab noor andekas pillimees Pavel Aleksandrov Tatarstanist. ERMi hõimupäevale on tulemas ka Eesti folkloorifestivalide armastatud esineja, ersa naistelauluansambel Merema ning ungari mainekas rahvamuusikakollektiiv Magos. Saame esindab legendaarne joiguja Wimme Soomest koos Tapani Rinnega. Esinevad mari, ersa ja udmurdi folklooriansamblid ning pärimusmuusikud: ersa Merema, ungari Magos ja Bori Fekete, marid Jorga Katše ja Polina Italjeva, komi Jugõdlan’, udmurt Pavel Aleksandrov.
  • 18.00 – Wimme ja Rinne kontsert, silla-alal – kontserdil kohtuvad kütkestavad iidsed saami joiud ja läänemaailma muusikakultuur. Joig on muusikaline väljendusstiil, mida viljelesid vanad saami hõimud. Wimme Saari on üks maailma kuulsaim joiguja. Tapani Rinne on soome elektron-jazz muusik, kes on tihti lava jaganud folkmuusikutega. Koos on Saari ja Rinne avaldanud mitu albumit, mis sisaldavadki kaasaegset joigi-muusikat. Saari joigub loodusest, selle elementidest ja loomadest, Tapani paneb selle omapärasesse ja rütmikasse technolikku vormi. Saari ja Rinne koosmusitseerimises väljendub üheaegselt nii müstika kui ka rõõm ja loovus.
Wimme Saari

P 20.10.2019 Tallinna Vaba Laval (Telliskivi 60a/9)

uksed avanevad kell 15

  • kell 16 -18.30 pärimusmuusikakontsert
  • Kell 19 saami muusik Wimme 
Ersa Katja Merema ansamblist

 Külla on tulemas ehe folklooriansambel Jugõdlan’ Komimaalt ning armastatud mari rahvamuusikud Jorga Katše ja Polina Italjeva. Udmurte esindab noor mitmekülgne pillimees Pavel Aleksandrov Tatarstanist. Kontserdil esinevad ka Eesti folkloorifestivalide sagedane külaline, ersa mitmehäälset laulukultuuri tutvustav naisteansambel Merema ning ungari traditsiooniline rahvamuusikaansambel Magos koos noore andeka lauliku Bori Feketega. Põhjala tundrate hääli vahendab kuulajale legendaarne saami muusik, saami traditsioonilise joiu tuntuim tänapäevastaja Wimme Soomest. Tartus esineb koos Wimmega ka Tapani Rinne. Külalisi tervitavad Eesti ja kohalike soome-ugri rahvaste seltside folklooriansamblid.  2019. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks põliskeelte aastaks. Ka tänavused hõimupäevad on pühendatud põliskeelte aastale ja toovad meie hääbumisohus ja ohustatud sugulaskeeli rohkem nähtavale-kuuldavale. Maailmas kõneletavast 7000st keelest on ohus rohkem kui kolmandik ehk 2680.   

Toetajad:

Eesti Kultuurkapital, HTM hõimurahvaste programm, Tallinna kultuuriamet, Tartu linn, Ungari Insituut/Balassi Instituut, NKA (Ungari Kultuurkapital), Soome Suursaatkond.

Koostööpartnerid: 

Eesti Rahva Muuseum, Folkloorinõukogu, Tallinna ülikool, BFM, Eesti Keele Instituut, Eesti Kirjanike Liit, Kammermuusikud, Eesti Pärimusmuusika Keskus, ToomteaterHõimupäevad 2019 kuuluvad CIOFF rahvusvaheliste folkloorifestivalide nimekirja ning on pühendatud ÜRO põliskeelte aastale.