VI rahvusvaheline konverents “Livonica. Livonian language, history, culture”


Sündmuse detailid


Liivlastel olnud olnud märkimisväärne roll Läänemere keelte, ajaloo ja kultuuri kujunemisel, olles samas üks väiksemaid siinse piirkonna rahvaid. Oma unikaalse keelelise ja kultuurilise identiteedi on nad säilitanud tänapäevani. 

Liivi uuringute konverentsil saab kuulata ettekandeid erinevatel liivlasi puudutavatel teemadel: keel ja selle dokumenteerimine, sotsiolingvistika, keele kontakt, ajalugu, arheoloogia, antropoloogia, uuemad liivi kogukonda puudutavad uuringud, kultuur, folkloor, entoloogia, tänapäeva kultuurilised protsessid ja nende valdkondade omavahelised seosed.

2018. aasta oli liivi kogukonna, liivi keele uurimise ja kultuuri jaoks tähenduslik. Liivi kultuuriruum lisati Läti rahvusliku pärimuse nimekirja ning alustati selle kandmist ka UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Eelmisel aastal asutati ka Läti Ülikooli Liivi instituut. Livonica konverents on pühendatud Läti Ülikooli sünnipäeva 100ndale sünnipäevale ja liivi instituudi esimesele sünnipäevale. Konverentsil osalejatele on kavandatud liivi kultuuri programm.

Konverents on osa UNESCO Rahvusvahelise põliskeelte aasta programmist.

Pärast konverentsi avalikustatakse ettekannete põhjal ka ingliskeelne artiklikogumik.

Asukoht: Riia, 26.-27. augustil 2019.

Konverentsi korraldajad: Läti Ülikooli liivi instituut, Tartu Ülikooli eesti keele ja üldlingvistika instituut, Liivi Kultuuri Keskus.

Konverentsi töökeeled: liivi, läti, inglise

Lähemalt siin.

Print Friendly, PDF & Email