Soome-ugri festival Marimaal kutsub osalema


Sündmuse detailid

This event is running from 24 september 2020 until 30 september 2020. It is next occurring on 24. sept. 2020 18:30

  • Rubriigid: , ,
  • Upcoming Dates:

M. Šketani nimeline Mari Rahvusteater kutsub soome-ugri rahvaste teatreid osalema rahvusvahelisel festivalil “Majatul”, mis toimub 24.–30. septembrini 2020 Joškar-Olas ning on pühendatud Mari Eli Vabariigi 100. aastapäevale. 
Esimene “Majatul” festival toimus Iževskis (Udmirdimaa, Venemaa) 1992. aastal, teine Nurmeses (Soome) 1994. aastal. 1997. aastast toimub festival pidevalt Joškar-Olas (Marimaa, Venemaa). Nende aastate jooksul on festivalist osa võtnud teatrid Venemaalt, Ungarist, Soomest ja Eestist.
Soome-ugri rahvaste teatrid esitavad festivalil oma lavastusi ja rahvusdramaturgiat, vahetavad ideid ja kogemusi, otsivad tuhandeaastaseid kultuurijuuri ja tunnetavad erinevusi. Tänu tuntud kriitikute ja teatriloo uurijate osalemisele festivalil analüüsitakse meie teatrite loomingulisi saavutusi. Festival kannab olulist missiooni soome-ugri teatrikunsti ja üldisemalt kultuuri säilitamises ja arendamises ning stimuleerib uut loomingut.
Lugupeetud keele-, kultuuri- ja teatriloomingu huvilised!
Soovime 2020 aastal XIII “Majatul” festivalil kohtuda Venemaa, Ida-Euroopa ja Skandinaavia soome-ugri teatritega. Tahaksime koos teiega näha soome-ugri kultuuride ja teatriloomingu etendusi, et puudutada selle kaudu hingi, mõtteid, elamusi, ideid ja unistusi.
Loodame, et meie ettepanek huvitab Teid ning sellepärast meie ootame 2020. aasta 1. aprillini Teie taotlusi, millele on lisatud etenduse kirjeldus, tehhnilised nõudmised, võimalik publiku arv, fotod ja videod, plakati kavandid. Küsimuste korral võib pöörduda eesti keeles Erik Juzõkaini poole (+79177140187, erik.yuzykayn@gmail.com, m.shketan@gmail.com).
NB! Meie festivali tavaline reegel on, et sõidukulud Joškar-Olani ja tagasi kannavad osalejad ise. Kõik kulud Marimaal – majutus ja toitlustamine kuni 20 osalejale, lava ja tehnika, ekskursioonid jne – on vastuvõtja kanda.
Kunstiline juht Vassili Pekteev
Direktor Erik Juzõkain
Print Friendly, PDF & Email