Soome rahvamuusikud Arto ja Antti Järvelä Pärnus hõimupäevadel 18-20.10.2019


Sündmuse detailid


Arto ja Antti Järvelä on pärit kuulsast Soome rahvamuusikakeskusest Kaustinen ning kuulsate Järveläte järeltulijad. Nad on mänginud mitmes ansamblis (JPP, Nordik Tree, Pinnin Pojat, Maria Kalaniemi, Erik Hokkanen & Lumisudet, Frigg, Baltic Crossing, Troka ja Kings of Polka) ning õpetanud juba kümneid aastaid erinevatel kursustel. Suvel 2019 tõi Antti Järvelä Viljandi folkfestivalile umbes 100-liikmelise Soome ansambli Orivesi All Stars ning Viljandi laval esines koos selle ansambliga ka mängijaid Eestist.

Hõimupäevade ajal saabuvad need kaks multiinstrumentalisti Pärnusse jagama meile oskusi ja õpetama meile põnevaid ja ilusaid Soome rahvamuusikapalasid kahe päeva jooksul. Neid lugusid kuulame koondorkestri esituses ka Hõimupäevade peakontserdil, mis toimub Pärnus laupäeval 19.10.2019 kell 19.30 Tervise Kultuurikeskuses (Seedri 6) ning Pärnu bussijaamas pühapäeval 20.10.2019 kell 12-13 kontserdil. Laupäeval 19.10. on kavas veel Hõimupäevade jätkupidu alates kell 21.30 Alex Maja keldrirestoranis (Kuninga 20), kus toimub Vaba Lava.

Mõlemal kontserdil esinevad ka kursusel osalevad ansamblid üle Eesti ning Arto ja Antti Järvelä kahekesi. Hõimupäeva peakontserdil laupäeval Tervise kultuurikeskuses esinevad ka Pärnu Ingerisoomlaste kultuuriseltsi rahvatantsugrupp Kullero ja koor Leivo.

Kõik Hõimupäeva üritused Pärnus on tasuta. Korraldajad Pärnu Soome Selts ja Pärnu Ingerisoomlaste kultuuriselts tänavad toetuse eest Pärnu linnavalitsust ja Soome Suursaatkonda.

Print Friendly, PDF & Email