Kultuurikohvik Atlas & Ar-God


Sündmuse detailid


26. septembril alustab sügishooajaga Eesti Folkloorinõukogu poolt ellukutsutud kontserdisari Kultuurikohvik. Rahvustekultuuride päevade raames kohtuvad sel õhtul kell 19 kohvikus Ait (Vene 14) udmurdi-eesti kollektiiv „Ar-God“ ja armeenia ansambel „Atlas“.

Kõikide ansamblite muusika on inspireeritud erinevate rahvaste folkloorist, mida on tihtipeale tõlgendatud kaasaegsemas võtmes. Kontserdid on akustilised ja tekitavad kodukontserdi õhustiku. Lisaks muusikale jagavad esinejad ka oma mõtteid ja tutvustavad oma loomingut ja kultuuri. Õhtujuhiks on Jüri Muttika.

Kultuurikohvik on 2019. aastal alustanud kontserdisari, kus muusikat mängivad erinevad Eestis elavad vähemusrahvuste kollektiivid.

“Kultuurikohvik“ on mõeldud neile, kes tahavad õppida tundma teisi kultuure läbi muusika. Üles astuvad erinevad Eestis elavate vähemusrahvuste muusikakollektiivid, kes laulavad laule oma emakeeles, kuid kaasaegses võtmes. Kontserdid on akustilised ja tekitavad kodukontserdi õhustiku. Lisaks muusikale tutvustavad esinejad ka oma loomingut ja kultuuri.

„Tunnetades teisi, õpime tundma ka ennast,“ sõnab Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühma juht Ljudmila Jamurzina. „Meie ümber elavad teiste rahvaste esindajad, kes tegelevad loominguga, nad on valmis jutustama meile oma kultuurist läbi oma loomingu.“

Kevadel toimus kaks kohtumist: esimene oli märtsis, kus esinesid tšuvaši bänd “Taraj” ja eesti-ukraina bänd “Svjata Vatra”, aprillis kohtusid armeenia-eesti kollektiivi „Atlas“ muusikud ja tšuvaši lulud laulev „Taraj“.

Sügised kohtumised toimuvad samas kohas ja samal aial – kohvikus Ait (Vene 14), kl 19.00.

Ar-God on trio, mis koosneb muusikutest- folkloristidest ja multiinstrumentalistist, kes laovad uusi kihte traditsioonide rikkalikku varamusse. Ühiskava koosneb põhiliselt Udmurdi erinevate piirkondade mitmehäälsetest rahvalauldest, mis on põimitud improvisatsiooniliselt soome-ugri ürgsete meloodiatega. Laulu seaded on tasakaalukalt kaasaegses võtmes, sidudes need maailmamuusika helikeelega.

Ar- Godi muusikat saab kuulata siin.

Atlase muusika on nagu mägilase villitud granaatõunavein – melanhoolse inimese tiivustab see igatsema midagi sama kättesaamatut, nagu on armeenlastele Ararati lumine tipp, mis lõõskavas päikeses silmi vidutama paneb, ning muretule annab see kange tahtmise vihtuda üht tormist tantsu. Üks on aga kindel – joovastavalt mõjub see kõigile.

Atlase muusikat saab kuulata siin.

Kultuurikohvikut korraldab Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm.

Pilet Kultuurikohvikusse 7 eur.

Print Friendly, PDF & Email