Kultuurikohvik: AR-GOD ja Svjata Vatra


Sündmuse detailid


17. oktoobril kell 19.00 olete oodatud Tallinnas kohvikusse Ait, kus toimub muusikaline vestlus-õhtu Jüri Muttika juhendamisel.

Kultuurikohvikus osalevad erinevad Eestis elavate vähemusrahvuste muusikakollektiivid, kes laulavad laule oma emakeeles, kuid kaasaegses võtmes.

„Tunnetades teisi, õpime tundma ka ennast,“ sõnab Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühma juht Lyudmila Yamurzina. „Meie ümber elavad teiste rahvaste esindajad, kes tegelevad loominguga, nad on valmis jutustama meile oma kultuurist läbi oma loomingu.“

Neljandal kohtumisel astuvad ette udmurdi-eesti bänd Ar-God ja ukraina-eesti ansambel Svjata Vatra.

AR-GOD – Udmurdi muusikud-folkloristid Maria Korepanova ja Nikolai Anisimov on koostöös Lõuna-Eesti multiinstrumentalisti Toivo Sõmeriga ladumas uusi kihte traditsioonide rikkalikku varamusse. Trio AR-GOD kontserdikava koosneb põhiliselt Udmurdi eri piirkondade mitmehäälsetest rahvalauludest, mis on improvisatsiooniliselt põimitud soome-ugri ürgsete meloodiatega. Lauluseaded on tasakaalukalt tänapäevases võtmes, seotud maailmamuusika helikeelega. Nende muusikat saab kuulda siin.

Svjata Vatra ei vaja Eesti folgi maastikul kindlasti tutvustamist. Tegemist on Eesti-Ukraina folkmuusikat mängiva ansambliga. Ansambli unikaalne helikeel tugineb suuresti Ukraina trombooni ja Eesti torupilli koost öl ning ansambli solisti Ruslan Trochynskyi esinejatemperamendil.

Lisainfo: svjatavatra.com

Sissepääs 7 eur.
Piletid eelmügis Piletilevis siin ja kohapeal

Sündmus toimub 2019. aasta hõimupäevade raames, mis on pühendatud põliskeelte aastale.

„Kultuurikohvikut“ veab eest Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm. Eesti Folkloorinõukogu (EFN) valdkondliku keskseltsina on folklooriliikumise eestvedaja ja arendaja, kelle eesmärgiks on väärtustada pärimuskultuuri ja hoida selle järjepidevust.

Lisainfo:
Lyudmila Yamurzina
EFN Vähemusrahvuste töörühma juht
+37258417638

 

Print Friendly, PDF & Email