Kammerkoor Collegium Musicale kontserdireis Karjalasse


Sündmuse detailid

  • Kuupäev:

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale ja Fenno-Ugria jätkavad 2018. aastal sarja ”Unustatud rahvaste radadel”. Esimene teekond ”Karjala radadel” viis koori Ida-Soome kaudu Valge Mere Karjalasse (Viena Karjalasse) ning selle lõppsiht oli soome-ugri kultuuripealinn 2017 Vuokkiniemi. Aastal 2018 külastatakse aunusekarjalasi ja vepslasi Karjala Vabariigi lõunaosas ning ingerisoomlasi, vadjalasi ja isureid Leningradi oblastis. Septembris tehakse retk liivlaste asualadele Läti Vabariigis.

15. juulil kell 13 esitab koor tsükli ”Ingerimaa õhtud” ingerisoomlaste ajaloolises Gubanitsõ (Kupanitsa) kirikus. Kell 16.30 toimub suurem kontsert Taitsõ (Taaitsa) kultuurikeskuses.

16. juulil kell 19 lauldakse Rõbreki küla kultuurimajas ja külastatakse Šoutjärvis vepsa muuseumi.

17. juulil kell 19 annab koor kontserdi Vieljärvis (Vedlozeros), mis on tuntud tänu seal kodanikualgatuse korras loodud karjala keele säilitamise keskusele Karjalan Kielen Kodi.

Eesti Vabariik 100 välisprogrammi kuuluv kontserdisari “Unustatud rahvaste radadel” on mõeldud kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul meie väiksematele hõimurahvastele, tutvustamaks Veljo Tormise loomingut ja Eesti koorilaulukultuuri ning toetamaks neid oma kultuuri elushoidmisel. Karjala vabariigi kontserdid on pühendatud ka Karjala vabariigi 100. aastapäevale.

Reisil osaleb ka Eesti rahvusringhäälingu elamussaadete võtterühm.

Kontserdireisid korraldab MTÜ Fenno-Ugria Asutus, toetab riigikantselei.

Print Friendly, PDF & Email