Hõimupäevad 2020


Sündmuse detailid


Hõimupäevad 2020  

Sündmusi jagub tervesse oktoobrikuusse. Sel korral saavad mõned soome-ugri rahvaste esindajad hõimupäevadest osa ja ka üles astuda küll vaid interneti vahendusel, ent programm ära ei jää. 

Hõimupäevade kõrghetk on oktoobrikuu kolmandal laupäeval tähistatav hõimupäev, mis sel aastal on laupäeval, 17. oktoobril. Seda päeva tähistame Tartus Eesti Rahva Muuseumis. 18. oktoobri õhtupoolikul plaanime kontserti Tallinnas Vabal Laval. Samuti on tulemas mitmekülgne kirjandusprogramm.

COVID-19 viirusest tekkinud olukord ei luba hetkel täpselt määratleda, millises vormis ja mahus tervikprogramm toimub. Kuid kuna 2020. aasta on Eestis kuulutatud  digikultuuri aastaks, soovime hõimupäevade peakontserdi tuua otseülekandena kätte kogu soome-ugri maailmale, riigipiiride avatusest ja viiruse levikust sõltumata.

Otseülekandena saab jälgida ka Eesti Keele Instituudis toimuvat hõimupäevade konverentsi “Hõimurahvaste emakeeled ja tehnoloogia”, mis algab reedel, 16. oktoobril kell 14.

Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud sündmustesari Eestis.

Hõimupäevad rahvusvahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka.

Loe lähemalt:

Print Friendly, PDF & Email