Fenno-Ugria hõimuklubi: hõimuharrastuse Eesti eripära


Sündmuse detailid


„Kui aga mõte lennata saab üle kahe ilmajao piiri …“ *
 
Aeg: Kolmapäeval, 19. veebruaril 2020 kell 17
Koht: Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6)
 
Mis on soomeugrilus ning milline on selle koht Eesti kultuuriloos ja rahvateaduses? Milline on keelesuguluse kaal eesti rahvusluse ja identiteedi kujundamisel? Kui nähtavad on teised soomeugrilased Eestis praegu ning milline on seejuures eestlaste roll?
 
Svetlana Karmi ettekandes tuleb juttu sellest, millele viitavad eesti keeles sõnad „hõimlus“, „hõimlased“, „hõimuvaim“, „hõimutöö“ ja „hõimuharrastus“. Uurijat on huvitanud, kuidas on mõjutanud Eesti etnoloogiat teiste riikide rahvateadus ning kas saab rääkida Eesti soome-ugri etnoloogia omapärast. Mis eristab seda näiteks Venemaa, Ungari või Soome omast?
 
Filosoofiadoktor Svetlana Karm on etnoloog, Eesti Rahva Muuseumi teadur ja soome-ugri püsinäituse „Uurali kaja“ juhtkuraator. Tema uurimisvaldkonnad on Eesti soome-ugri etnoloogia ajalugu ning etniliste kultuuride esitlemine muuseumis.
 
* Ettekande pealkirjas on kasutatud ajakirjas Eesti keel, I (1922) ilmunud A.M. Tallgreni artikli tsitaadi osa, mille põhiidee on see, et Eesti rahvateadus ei tohiks piirduda ainult Eesti territooriumiga, vaid peaks olema laiem – ainult sel juhul on see elujõuline ja atraktiivne noortele.
 
Kõik huvilised on oodatud!
Osavõtt prii. Annetused on teretulnud!

Sündmuse plakati saab alla laadida siin.

Vaadake asukohakaart siin.

Jälgige ja jagage sündmust sotsiaalmeedias siin.

Korraldajad:
MTÜ Fenno-Ugria Asutus fennougria.ee
Eesti Keele Instituut eki.ee
 
Toetajad:
Tallinna Kultuuriamet
Eesti Kultuurkapital
HTMi hõimurahvaste programm
 
 
 
Print Friendly, PDF & Email