ERMi hõimuklubi: Muš Nadii “Soome-ugri paljukeelne kirjandus”


Sündmuse detailid

  • Kuupäev:

2018. aasta sügishooaja esimeses ERM’i hõimuklubis tutvustab udmurdi kirjanik ja tõlkija Muš Nadii (Nadežda Ptšelovodova) meile Soome-ugri kirevat kirjandusmaailma.

Lisaks kirjanikele on selles oluline roll tõlkijatel – pole sugugi haruldane, et ühed ja samad inimesed jõuavad aktiivselt olla mõlemat. Nadii ise on tutvustanud eesti kirjandust udmurdikeelsele lugejale, samuti on tema luuletusi ilmunud mitmes Eesti luulekogus. Kohapeal on võimalus soetada ka soome-ugri kirjandust.

Loeng toimub Aliise Moora auditooriumis (A-sissepääs) ja on tasuta!

Loengusarja „Maailm ja rahvad“ kuuluv ERMi hõimuklubi pöörab tähelepanu meie keelesugulastele Uurali rahvastele ning tutvustab nende eluolu, kultuuri ja keelt nii minevikus kui ka tänapäeval. Kohtume inimestega, kes on soome-ugri teemadega põhjalikumalt kokku puutunud, olgu siis teadusliku poole pealt või isiklikumal tasandil. Ettekandeõhtute juurde kuuluvad vestlusringid ja arutelud. Muuhulgas mõtiskleme ka selle üle, milline on meie endi koht paljurahvuselises soome-ugri maailmas ning kuidas võiks välja näha selle homne päev.

Print Friendly, PDF & Email