Töötajad

 

Viia-Kadi Raudalainen
Direktor
644 5155
kadi.raudalainen(at)fennougria.ee

Kadi on Fenno-Ugria tegevjuht. Ta vastutab selle eest, et kõik koostöös juhatusega kavandatud ettevõtmised saaksid teoks ning rahaasjad oleksid korras.
Kadi on lõpetanud Tartu ülikooli eesti filoogia soome-ugri keelte eriharu, täiendanud end Helsingi ülikoolis ungari keele ja kultuuri erialal ning õppinud ka kultuurikorraldust. Töötanud ligi 15 aastat Ungari Insituudi programmijuhina. Vabast ajast võtab suure osa koorilaul, mida ta on harrastanud lapsepõlvest saadik.Kadi Raudalainen on Fenno-Ugria juhatuse liige alates 2002. aastast, praegu ka tegevjuht.

 

Jaak Prozes
Nõunik
644 5119, 501 2319
jaak.prozes(at)fennougria.ee

Jaak hoiab silma peal Venemaa soome-ugri rahvaste seas toimuval ja informeerib sellest avalikkust. Vahendab kultuuri- ja hariduskontakte. Lisaks korraldab hõimuklubi ja soome-ugri rahvaste õhtuid. Peab soome-ugri rahvaid tutvustavaid ettekandeid kultuurimajades, koolides, raamatukogudes jne. Ta on Fenno-Ugria Asutuse üks taasasutajaid (1991) ja hõimupäevade peamisi korraldajaid (1988). Jaak on lõpetanud Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli ning omab magistrikraadi ajaloos. Tema peamiseks uurimisvaldkonnaks on soome-ugri rahvaste rahvus-liikumiste ja hõimuliikumise ajalugu. Suuremateks hobideks on filateelia, male ja seened.

 

Kadri Allikmäe
Büroo- ja kommunikatsioonispetsialist
kadri(at) fennougria.ee / info(at)fennougria.ee
644 9270, 53747704

Kadri hoolitseb Fenno-Ugria kodulehekülje ja sotsiaalmeedia lehekülgede eest ning aitab kaasa meie sündmuste kommunikatsioonile. Hariduselt on ta avalikkussuhete spetsialist (TÜ) ja alushariduse pedagoog (TLÜ). Varem on ta panustanud Eesti ökokogukondade liikumisse, töötanud lasteaiaõpetajana ja korraldanud Reval Folgi kontserte Tallinnas. Vabal ajal tegeleb ta torupillimänguga ja aitab Eesti festivalidel saada keskkonnasõbralikumaks.

 

Ene Vesilo
Raamatupidaja
ene.vesilo(at)fennougria.ee

Ene hoiab silma peal Fenno-Ugria raamatupidamisel. Kõige rohkem meeldib talle selle töö juures mitmekülgne ja põnev projektiarvestus.

 

 

 

 

Marika Alver
Hõimurahvaste programmi koordinaator
marika(at)fennougria.ee
644 5155, 55529199

Marika koordineerib Hõimurahvaste programmi. Hariduselt on ta kultuuriantropoloog ning lõpetas Eesti Kunstiakadeemia. Ta sukeldus soome-ugri maailma, kui ta õppis Eesti Kunstiakadeemias ning käis legendaarsetel Kaljo Põllu algatatud ja Kadri Viirese juhendatud soome-ugri ekspeditsioonidel Setumaal, Vepsamaal ja Slovakkias elavate ungarlaste juures. Aastatel 2013-2017 juhendas ta juba ise neid ekspeditsioone. Koos kunstitundegitega uuriti Venemaal elavaid eesti kogukondi. Marika kuulub kunstirühmitusse SLED, mis tegutseb kunsti ja antropoloogia piirimail ning keskendub isikliku ja kollektiivse mälu, mäletamise ja mälestamise küsimustele.

 

Helle Helena Puusepp
VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi projektijuht
5026569
hellehelena@fennougria.ee

Helle Helena koordineerib Fenno-Ugrias VIII soome-ugri rahavaste maailmakongressi 2020 ettevalmistusi. Ta omab magistrikraadi soome-ugri filoloogia alal (TÜ) ja ärijuhtimise magistrikraadi (EBS). Varem on ta tegelenud tõlgina, kultuurisekretärina Soome Instituudis, juhtinud EL ja väliskoostöö osakondi kultuuriministeeriumis ja majandus- ja kommunikatsiooni ministeeriumis, esindanud majandusdiplomaadina Eestist OECD-s, korraldanud Eesti EL eesistumise üritusi ja paavsti visiiti. Vabal ajal tegeleb aianduse ja gastronoomiaga.

„Soome-ugri keeled oli minu Tartu Ülikoolis omandatud kõrghariduse teema, uurimustöö oli vadja keelest. Olen aastaid töötanud ka soome keelega. Hiljem õppisin lisaks küll majandust ja tegutsesin selles valdkonnas, kuid olen alati huvi tundnud, mis toimub soome-ugri maailmas. Seepärast ka nüüd kongressiga tegelen.“

Print Friendly, PDF & Email